Dereved

Proč některým lidem nevadí být otroky?

Snad každý člověk by si měl uvědomovat že tím že používá mobil, socialni sitě, bankovní účet, je otrok, samozřejmě se těchto pout nedá zbavit zcela, ale alespoň v co největší míře. Proč to někomu nevadí?

Nejlepší odpověď
Funna

a co by jim mělo vadit?…se podívej na FB a ostatní soc. sítě…u některých se dozvíme i co měli k snídani a informují tak dobrovolně, tak proč by jim mělo vadit, že někdo ví, kde se pohybují, komu volají, co nakupují a pod…
a tohle je pomalá masáž na horší omezování…docela se hrozím toho, čeho se mé děti ještě dočkají…brzo to tu bude jako v knize „1984“…doporučuji přečíst a pak možná někteří prohlédnou…

Další odpovědi
Daidal

Je sposta druhů otroctví. A zrovna tohle, co zmiňuješ nespadá ani do jediného z nich. Pokud něco, tak jde možná o monitoring a sběr informací (což se otroctví nerovná). A jde o dobrovolné využ¨ívání služeb/výrobků.
Připadá mi, že je to tu poslední dny samý troll (možná jen jeden se spoustou nicků).

Roman71

Napadají mne různá vysvětlení.. například, že jistý druh „otroctví“ poskytuje určité „výhody“. Sociální sítě poskytují možnost být v kontaktu s přáteli (tím nemyslím ty virtuální, ale ty, které uživatel zná osobně), jenže už si třeba neuvědomuje, že sdílením přichází o soukromí a sociální síť tak nad ním postupně přebírá kontrolu. Vše je samozřejmě podané tak, aby byly v popředí ony některé „VÝHODY“, za kterými se už v reálu skrývá poměrně větší množství nevýhod. Nikdo vás ale nenutí sociální sítě používat. Nechcete-li být lapen(a) do sítě, nekoketujte s myšlenkou, že si to jen vyzkoušítě! Obvykle to bývá velmi návykové a letití uživatelé sociální sítě vám budou tvrdit, že pokud nejste na síti, jako byste nežili.. OMYL! Žít se dá velmi kvalitně i bez internetové sociální sítě.

Mobilní telefon poskytuje jisté výhody, ale nikdo vás přece nenutí neustále civět na displej, hrát hry, sledovat nejnovější zprávy nebo videa. Přístroj máte pod kontrolou vy, ale jakmile začne mít pod kontrolou vás, je zle..

Stále máte svobodnou vůli, jestli se zmíněné technologie rozhodnete využívat nebo ne. Potom je ale zapotřebí být střízlivý a nenechat se jimi ovládat.

elkon

Ti co jsou závisláci, tak jsou chudáci, ale já v řadě věcí vidím technický pokrok, který usnadňuje v mnohých případech život.

Kelt

V podstatě je to hraní se slovy . Jsme otroci moderní doby, nebo díky moderní době se rychleji spojíme s přáteli. A všichni obyvatelé Velké Británie, Španělska, jsou poddaní Jejího Veličenstva a vůbec jim to nevadí.

led

Ak stojíte u válova, máte dostatok jedla a pitia, hladia vás po srsti, nezamýšľate sa nad tým, pre vás nepoznaným, že tí, čo v páľave slnka, mrazoch, záplavy dažďov, v korienkoch stromov hľadajúci potravu, sú slobodnejší než vy. Plný žalúdok a pohladenie obaľujú myšlienky o slobode.

Ametyst

Protože každy nemá na to být otrokářem.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Pretože nie každý chce byť otrokárom…