JájsemRaibek

Proč někteří zpěváci mají před mikrofonem takové sítko?

To aby na mikrofon neplivali?

Nejlepší odpověď
Lamalam

To sítko se jmenuje pop filtr, slouží k potlačení akustického tlaku u některých hlásek (b, p, sykavky) a kupodivu i jako ochrana mikrofonu před vlhkostí.

Další odpovědi
cochee

Ne, nebo jen jako vedlejší efekt. Jmenuje se to pop filtr a dává se ke studiovým mikrofonům. Jeho obdobou u mikrofonů do ruky je ta „houba“ a té se zas říká windscreen, česky „vinčus.“ Zabraňuje akustickým projevům větru, nebo je alespoň mírní a u té studiové verze, pop filtru, spíše tlumí projevy výslovnosti hlásek b, p, f, v (nárazové fouknutí, tedy opět vítr).

Kepler

Kdyby jenom sítko 🙂 Asi to má chránit před poškozením citlivý vlastní snímač. Pokud jde o použití mikráku venku, pak tam mají i docela velké průzvučné koule z polyuretanové pěny, aby nebylo slyšet to funění větru. Ani věrné zachycení prdu se bez toho neobejde.

Pella

Je to takové vylepšení aby v mikrofonu nebyl slyšet šum.