jjj123456789

Proč někteří uživatelé z Čech mají potřebu psát otázky svojím dialektem?

Ještě jsem tu neviděl příspěvek v moravském nářečí…

Nejlepší odpověď
mojitek

a jakou otázku v tom dialektu máš na mysli? Měl bys uvézt příklad . Mimoto ve tvé otázce (a ne jen v téhle)je taky nějaký pokus o dialekt,bych ře­kl..

Další odpovědi
anonym

Protože jsou na to zvyklí,píšou,tak jak to mají naučené a jak jim huba narostla,je lepší psát dialektem,než psát nespisovně a ještě s hrubkama.

kubik!

Jak jinak by měli psát??? To je jako se ptát slováků, proč píšou slovensky…

anonym

Tož synku si vyhledej vpravo, modrá okno.

kollma

Zrovna ted ctu moravske nareci, kde v otazce je napsano „svojim dialektem“.

6ricka

Když se dožaduješ spisovnosti, tak laskavě nedělej hrubky sám !
Mně vadí mnohem, ale opravdu mnohem víc, když někdo neumí položit otázku tak, aby čtenáři pochopili, na co se vlastně ptá ; takových nejasných otázek je tady hafo.

Funna

už si ji napsal 🙂 „svojím“ (správně svým) je klasická moravština…a proč nepíšu po našom?…tož asi proto, nechcu vypadat jako hlúpý pražák, co napíše ten svůj „pěknej a duchaplnej“ dotaz, tak jak mu papula narostla .-)))

gagaga

a jakpak bych mela jinak psaaat ?
a procpak ?
a kdypak sem se to mela naucit ?
copak je to tak tezky pochopit ? :p

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_VKEVx-ykyE