JájsemRaibek

Proč někteří tvrdí, že jsme ve vesmíru sami?

Pokud informace „letí“ rychlostí světla a před sto lety jsme odeslali informaci o nás do vesmíru, a protože se doposud se nikdo neozval, někteří tvrdí, že jsme ve vesmíru sami.
Jenže pokud oni odešlou odpověď, tak ta musí též dorazit až za sto let k nám, což je vlastně 200 let od odeslání informace od nás. Takže stále je čas na nějaké úsudky.
Taktéž naše informace může být stále jen na půli cestě k „nim“.
Proč tedy někteří říkají, že nemáme odpověď, jsme tedy sami?

Nejlepší odpověď
Kepler

Uvažuješ naprosto správně. Ale sto světelných je z hlediska naší Galaxie jen nepatrná vzdálenost. Osobně jsem přesvědčen, že civilizace ve vesmíru jsou, nebo byly. Ale míjíme se časově. Jak dlouho trvá průměrná civilizace? Možná jen milión let, pouhý okamžik. Možná, že civilizace v této době jsou mnohem vzácnější, než si myslíme. Ti, co začali pochybovat, jsou malověrní, zklamaní že za 50 let trvání odposlouchávacího program SETI nic nezaslechli. Nebo je to věc světového názoru a myslí si, že člověk je jedinečný.

Další odpovědi
led

Tvrdia to, pretože veria vo svoju výnimočnosť, originalitu. Asi ako „bieli kolonizátori“ v minulosti verili vo svoju jedinečnú múdrosť a ojedinelosť a a ostatní boli čosi menej. Alebo si to myslia aj dnes, aj vo vyšších „vesmírnych“ sférach?

Lovci zvukov a inteligencie života vo vesmíre pracujú na dlhé časy. Veď uvedomme si, že najbližšia hviezda je od nás púhe 4 svetelné roky, čo znamená. že cesta signálu po najbližší inteligentný život bude trvať viac než jednu generáciu a signál od hľadajúcich mimozemšťanov k nám môže dôjsť možno už z tisíce, miliony rokov zaniknutej civilizácie.

Drap

Myslí si to. Argumenty nemá ani jedna strana.

marci1

Myslí si, že další civilizace by se s námi již dávno kontaktovaly. Přitom je možné, že se s námi také nedokáží prozatím spojit. Hledání se doposud omezovalo na systémy, které by odpovídaly podmínkám naší Země. Hledají se možnosti tekuté vody. 🙂

Jiří Bohumil

Osobně si myslím, že mimozemské civilizace existují, dokonce že i ovlivňují, v současné době, vývoj naší vlastní civilizace.
Ne že by snad mezi námi přímo žili (…i když?), na to jsou zřejmě dostatečně chytří, aby svou vyspělejší civilizaci ohrozili naší, v podstatě stále ještě, zejména z mentálního hlediska (nesnášenlivost, nenávist, války a.t.d.), primitivní společností.
Já jsem technik a tak porovnávám vývoj techniky, elektroniky, lékařství a vědy za posledních 100let, s vývojem za posledních, skoro 2000 let.
Pokud by „šel“ vývoj jako před více jak 100 lety, byli bychom snad ještě, u koňských povozů a manufakturní výroby.
Jenom jako důkaz, že muselo „něco“, nebo „někdo“, zasáhnout do vývoje této techniky, vezměme třeba „blbou“ SD kartu pro mobil (to mne zrovna napadlo).
Co údajů a informací se „do ní“ vejde? Kdo to mohl vymyslet a kdo byl schopen vymyslet stroje a technologie, které jsou toto schopny vyrobit?
A to je maličkost s porovnáním s dalšími stovkami a tisíci dalších, daleko složitějších a komplikovanějších produktů dnešní výroby.
Takže k základu této otázky – já toto vše, jenom jako příklad, výše uvedené, beru jako důkaz, že mimozemské civilizace existují a věřím tomu, že určitě, ve vesmíru, nejsme sami.
Pouze tyto civilizace (snad jen prozatím), nemají zájem nás přímo kontaktovat.

Heydulak

Otázkou je spíš to, jestli se někdy s nějakou mimozemskou civilizací setkáme. Bude naše civilizace na to existovat dost dlouho? Civilizace se mohou v dalších částech vesmíru rozvinout až za miliony nebo miliardy let, nebo už některé dávno zanikly. Mohou existovat civilizace v jiných galaxiích a i kdyby to byly galaxie z těch bližších k nám, pořád je to příliš daleko na to, aby kdy byla šance, že se někdy potkáme. I rychlost světla je v kosmickém měřítku příliš malá, resp. vesmír příliš velký…

Kepler

Drap: argumenty nemá jenom protistrana. Zastánci existence mimozemského života jich mají těch argumentů 10 miliard – takto je v současnosti odhadován počet planet v obyvatelné sféře jen v naší Galaxii. Když o tom nic nevíš, tak radši neodpovídej.