huxa

Proč někteří řidiči (z vlastní zkušenosti vím, že hlavně lidé s invalidní kartou) nedodržují při předjíždění cyklisty

odstup větší než 50cm? To snad nedělali nikdy autoškolu? Poslední týden mě dvakrát „předjížděli“ takto invalidové, nic v prostisměru nejelo a stejnak se drželi naprosto stejné vzdálenosti od krajnice bez ohledu na mě-cyklistu. Za to „ti zlí“ motorkáři a řidiči vytuněných aut mě v pořádku vždy objeli, mnohdy klasicky předjížděli, jako by předjížděli auto

Nejlepší odpověď
dusand

to je zrovna zbytečnější otázka. lidé v důchodovém věku jsou už prostě staří, i když řídit umí. invalidní kartu má dost lidí hlavně kvůli parkování a aby byli asi ,,něco víc. Ti co ji mají oprávněně, většinou jezdí slušně a ukázněně. Jinak s předjížděním cyklisty si většina řekne: nemusím předjíždět, však uhne. Až to ale cyklistovi podklouzne na listí nebo bahně přímo při ,,předjíždění vozidla a padne mu pod kola, tak se řidič bude do smrti proklínat.

Další odpovědi
Rocker

Nesváděl bych to na invalidy,můžou to být zdraví řidiči,kteří mají třeba invalidní dítě.Mě takhle nedávno málem sejmul řidič MHD autobusu,který mě předjížděl asi na 20 cm a ještě na mě troubil.Po asi 200 m zastavil na zastávce,tak jsem ho hezky seřval:-)

anonym

Kdysi nějaký cyklista psal svou zkušenost. Když jezdí uprostřed j. pásu, ostatní řidiči mu vyhnou, zpomalí. Když předtím jezdil na okraji vozovky, nedávali žádný odstup, naopak ho vytlačovali.

ladaadal

No, je taky docela možné, že tě neviděli. Znám už dva starší řidiče, kteří si na televizi a na čtení berou pomalu dna od půllitru, ale do auta sednou ve slunečních brýlích bez dioptrií. Taky je to vidět na stylu jejich jízdy, absolutně netušej, kde auto na silnici maj. Když je potkávám na úzké silnici, automaticky zajedu do pangejta a zastavím, protože kdyby mě napálil, jde to z jeho pojistky. Bohužel dnešní praxe je taková, že lékařská prohlídka po 60ce probíhá stylem: zaplať a dostaneš razítko. Jestli je ten člověk vůbec schopen sedět za volantem je obvoďákovi šumafuk. Znám případ, kdy dostal potvrzení člověk po šesti srdečních příhodách a hrstí prášků pětkrát denně. Skončilo to ošklivou havárií. Dostal poslední srdeční příhodu, pochroumal čtyři vnoučata, ale naštěstí sám nepřežil a již neohrožuje další lidi.

Doplňuji:
Ještě k těm „zlým“ motorkářům – z 95% to jsou velice rozumní lidé, kteří si chtějí užít jízdu a ne se zabít, to jen zkresluje to malé procento idiotů, co si to v podstatě zaslouží. No a ty v těch natuněných autech – i oni dobře vědí, že když najedeš na kamínek a hupneš jim pod auto, tak to odnesou se vší parádou a pár let si za volant nesednou. Nemluvě o finančních ztrátách viníka. Takže oběma skupinám, stejně jako většině dalších řidičů se vyplatí udělat letmým pohybem ruky oblouček, než se pak tlouct do hlavy, že jsem někomu ublížil.......