Beno

Proč někdo straší lidi blackoutem?

Nejlepší odpověď
led

Niektorí strašia… niektorí radia…

Blackout nie je len vypnutie elektriny, ale aj v prenesenom význame „vypnutie spoločenských vzťahov a pohybu ľudí“ na zabránenie šírenia covidu…

Blackout je z pohľadu predstaviteľov vlády a zdravotníkov jeden zo spôsobov, ako zabrániť masovému šíreniu nákazy.
V tomto majú zdravotníci pravdu.

Na druhej strane je tu riziko zneužitia blackoutu, zablokovaním pohybu ľudí a zrušeniu protivládnych manifestácií, k zníženiu nebezpečenstva zosilnenia sily opozície a hrozba toho najhoršieho z režimov, nastolenia diktatúry.
Súčasný „Covidový chaos“ vo svete, nielen v strednej Európe pripomína aj, ak pozriete do nedávnej minulosti, spôsoby nastoľovania diktatúry v štátoch Ázie, Afriky, Latinskej Ameriky.

Další odpovědi
elkon

To nemusí strašit, stačí se podívat, jak je energetická síť v Evropě propojena. Nebyl by to ale úplný blackout. Některá větší města, jako třeba Plzeň, mohou v takovém případě využít tzv. „ostrovní provoz“, kdy na území města existuje zdroj, který za určitých podmínek, el. energii na území města dočasně zajistí.

JežíšKristus

Migranti jsou už ohraný, tak jim poraď, čím jiným mají strašit.

Pepa25

Příliš obecní otázka – nevíme souvislosti. Nicméně předpokládám, že je to v situaci, kdy mají jiný názor na energetickou politiku a chtějí svůj postoj podpořit psychologicky: hrozbou, které všichni rozumí.

mosoj

To není strašení. Také se dočkáme.

paul1

Já myslím, že je to celkem reální hrozba, už se to vícekrát stalo. Vše je tak propojené, že postupné vypadávání elektřiny je reálné. Je dobré vědět, kde máme svíčky a baterky.

Zdroj: https://www.it­biz.cz/blackout-vypadky-elektricke-energie

Michálek1245

Blackoutem se straší hlavně především z toho důvodu, že je to nejpravděpodobnější příčina zániku civilizace. Bez elektřiny končí celý dodavatelský řetězec. Si vezměte, jak vás omezuje to, že vypnou elektřinu na dva dny z důvodu rekonstrukce sítě. Nebo tak něco prostě. My hned využijeme pronájem elektrocentrály od https://www.ce­.energy/cs/pro­najem-servis-prodej-zarizeni protože si nedovedeme představit, že jsme dva dny v kuse o svíčkách.

Beno

Obnovitelné zdroje s nepravidelným výkonem fotovoltaické a větrné elektrárny se stabilizují přečerpávacími vodními elektrárnami.

Beno

Česká republika chce postupovat s nemocí covid-19 podle vzoru Rakouska. S energetikou by měla postupovat také podle vzoru Rakouska.

Funna

beno sorry, ale nás může od šílených plateb za emisní povolenky zachránit jen jádro a to Rakousko neuznává…zjevně se vzhlížíš v něčem, čemu nerozumíš…

Beno

Nejde jen proto, že někdo nechce. Jaderná elektrárna neznamená energetickou nezávislost. Palivo se musí kupovat v zahraničí.

Beno

Přečerpávací vodní elektrárny-DRFG
https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=czechindus­try+precerpava­ci+vodni+elek­trarny&oq=&aq­s=chrome.3.35i39j46j35­i39l3.-1j0j1&client=ms-android-vivo-rvo3&sourceid=chro­me-mobile&ie=UTF-8

Pepa25

Beno: to není možné! Rakousko vyrábí 2/3 elektřiny ve vodních elektrárnách, což u nás vzhledem k jiným přírodním podmínkám nelze.

Beno

Část el. energie je možné vyrobit ve větrných elektrárnách. V Čechách skoro žádné nejsou.
https://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/ces­ko-by-mohlo-energii-vetru-vyuzivat-minimalne-desetkrat-vice-uvadi-studie.problem-je-ze-nechce

led

Dodatok k mojej odpovedi Mnohí politici si zamieňajú výrazy „blackdown“ a „blackout“, považujú ich za významovo rovnaké.