allsop

Proč někteří podnikatelé po zavedení EET zdražili a zdražují?

Přišlo v e-mailu. Ale autor není daleko od pravdy.. Navíc spoustu těch hospod které krachuji není pravým důvodem EET ale obava z usvědčení předchozích podvodů s placením daní. A malé krámky, 20% do své kapsy ostatní do přiznání daně. Obyčejně to dopadne tak, že za celý rok „jako“ téměř nic nevydělají.
Přátelé!
Nedalo mi to, abych se nevyjádřil k fanatické kampani médií proti zavedení KONTROLY PŘÍJMŮ všech možných podniků a podnikatelů. Hysterie, kterou nás už několik týdnů krmí, je nechutná. Zavádění EET je prezentováno skoro jako zločin století, je to přirovnáváno ke znárodnění a dění po roce 1948, ale já se tedy ptám :

  • Proč se titíž podnikatelé neozvali stejně razantně a proč jim média nedávala stejný prostor, když… před cca 8 lety zvýšil Kalousek sazbu DPH za jejich služby o 50% – z 15 na 21???
  • když jim Brusel nařídil, že musí mít v kuchyních bezdotykové vodovodní baterie
  • když jim titíž zločinci nařídili, že „hotovky“ se smí „skladovat“ jen pár hodin, takže to, co se uvaří před polednem, se nesmí nabízet ani k večeři

A tak bych mohl uvést desítky nařízení, po kterých by museli krachnout daleko rychleji, než když si pořídí kasu za 5 – 20 tisíc korun a ta je investicí na desítky let ! Podnikatel, který nemá buď v provozovně počítač s internetovým připojením je už dlouhá léta unikát. Kdo neumí zacházet s JEDNODUCHÝMI PROGRAMY na PC, je NEGRAMOT a nepatří do této doby.

Kdo nemá webovou stránku, na které si potencionální návštěvník najde veškeré informace o v jeho penzionu, nebo hotýlku, ten NEEXISTUJE.
Neumím si představit, že nějakého normálního podnikatele v tomto oboru může ohrozit to, že při placení vystaví jak hostu v restauraci, tak v ubytovacím zařízení NORMÁLNÍ ÚČTENKU a odklikne ji na počítači s nasměrováním na MF.

Proč se nikde v médiích stejně razantně a často nemluví o tom, že současně se zavedením EET snížil Babiš sazbu DPH zpátky na 15%, takže hospodští při tržbě např. 1000 Kč neodvedou státu 210 Kč, ale jen 150?! Na každé tisícikoruně tak hospodský ušetří 60 Kč! To není potřeba zveřejňovat???

Nechám na každém z Vás, aby si z toho všeho udělali zdravý a objektivní úsudek, co se v této zemi děje a jak nás média opět, stejně jako např. o imigrační vlně, islamizaci Evropy atd. informují a kam naše myšlení zkouší nasměrovat. Co pro mě z toho plyne?

N E V Ě Ř I T M É D I Í M !!!

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

Ano, tazatel si odpověděl sám. A já s tímto názorem souhlasím. Ještě bych snad jen doplnil, že bude zajímavé podívat se v budoucnu na statistické údaje kolik restauratérů ukončilo svou činnost a kolik jich nakopak v této oblasti začalo pokdnikat. Předpokládám, že mezi obě skupiny by se dalo dát téměř = To víte nová firma nemá historii , a proto jinch na podzim vznikalo neobvykle mnoho.......

Další odpovědi
Arne1

Podívej, nevěřit médiím – to je pěkné, ale kterým…

Proč hospodští zdražují je jasné. Přibyla jim práce a náklady. Ty malé hospody kde to hostinský provozuje jako hobby určitě účetnictví nepotřebují. Daně neplatí – a ne že by nechtěl, ale výdělek se mu prostě vejde do výdajových paušálů. A mít kasu s dotykovým monitorem kde bude přes celou obrazovku položka „pivo“ a druhá „utopenec“ a pod tiskárnou účtenek odpadkový koš aby to nedělalo nepořádek – to je opravdu nesmysl, který vy ovšem považujete za správný a prospěšný (jinak by hospodský nevěděl kdy mu to pivo dojde).
Máte vůbec představu kolek je to těch vašich zanedbatelných 5 – 20 tisíc korun pěněz ?

A trochu větší hospoda, menší restaurace na okraji Brna. Systém zde je takový, že číšnice donese na stůl objednaná jídla a nápoje a okamžitě je zinkasuje. Teď si představte, že po každých 24 Kč za pivo odběhne přes dvě místnosti aby donesla papírek (ten stejně skončí v koši nebo pohozený na stole či na zemi). Jak jí asi „stoupne“ produktivita práce a tím pádem nároky na její zaměstnání ?

Nebo v další etapě, někdo se „svobodným povoláním“ – třeba překladatel. Běžně pracuje pro firmy a má práci placenou přes faktury. A teď za ním přijde klient, že potřebuje rychle přeložit jednu stránku. Takže příjem v hotovosti cca 200Kč /přece nebude dávat práci bez zaplacení s tím že klient si vzpomene a dvě stovky na účet převede)

Prostě pro menší firmy je EET totální nesmysl a ty reklamy Babiše o miliardách – zkuste si ta čísla podělit kolik by na každého minipodnikatele vyšlo !

dudu

Protože např. na rozdíl od vietnamskýclh obchodníků, ti naši raději volí daleko pohodlnější cestu k růstu svých zisků přes zvyšování rabatu, namísto dosahování vyšších obratů. K tomu je jim dobrá každá záminka. Šizení a okrádání se navzájem se stalo národním sportem. Podle našich měřítek se zdá neuvěřitelné, že existují společnosti kde krácení nebo neplacení daní je považováno za cosi nemyslitelného.

Drap

A na co se ptáš? Na otázku jsi odpověděl sám.

Hlada

Nechápu, jak je možné, že tolik lidí věří, že EET zlepší výběr daní.
Větší podniky mají elektronické sledování toku zboží a peněz již zavedené pro svou potřebu, takže u nich se téměř nic nezmění. Drobní podnikatelé nejsou plátci DPH a jejich příjem je tak nízký, že po uplatnění paušálu a slev stejně žádnou daň neplatí. To ovšem ti, kteří si nikdy nesestavovali daňové přiznání nevědí a soustavně blábolí cosi o daních a DPH. K čemu je neplátci sleva na DPH? Cena za pokladnu, provoz, servis a nepochybně i brzký upgrade je tak vysoká, že se nedivím, že drobný podnikatel zdraží nebo zavře.
Podstatná část malých krámků a hospod je otevřena právě díky oním údajným negramotům, kteří nepatří do této doby.

Kepler

Celý ten dlouhý výlev jsem nečetl, má to na mně odpuzující účinky. Důvody jsou různé. Někteří zjistili, že po poctivém odvádění daní si nevydělají podle svých představ, někteří se jen svezli a mají to jako záminku ke zdražování. Žádný jiný rozumný důvod mě zatím nenapadá. Kvůli investici pár tisíc korun přece nikdo nemůže zkrachovat.

da ny

Vhodná příležitost/dů­vod.k navýšení cen-..
Zvýšené náklady…
Ta kontrola tady měla běžet již 20 let…
Ten odpor a kampaň je namířena spíše proti konkrétní osobě…
Jestli ta kasa „vydrží“ s kurwítky stejně jako NTB a chytré mobily, bude se každý 3. rok kupovat nová. A to je JOB 🙂
Dávno již nejde o restaurace a stravovací provozy, ale o obchody, obchůdky,
drobné živnostníky a na řadě jsou služby a ostatní provozy. Valná část těchto lidí NEPLATÍúneodvádí léta žádné DANĚ (jen sociální a zdravotní pojištění).. Pro ně je to „pokles“ příjmu, hradí vše ze své mzdy. Hlavně na samém počátku (pořízení pokladny, NTB, poplatky za internet, mobilní síť, servis).
Mnoho novinek se potýká s počátečním odporem.
Postupně se zdraží vše

Spolužačka před lety stavěla dům. Střecha ji stála 35 tisíc papírově, na ruku dalších 40 tisíc. I takoví podnikatelé EET nevítají.

nyjono

Ten román se mi číst nechtělo, jen odpovím na otázku.
Přece proto, aby víc vydělali.