hapiky

Proč někteří odsuzují Piráty za údajné udavačství, když jejich snahou bylo především prošetření dotací?

Když se dotace prošetří hned, škody bývají menší. Až by to šlo do miliard, potom by Agrofert nic nevrátil a Česku zbudou jen oči pro pláč, tak jak tomu bylo již nesčetněkrát. Dá se předpokládat, že to tak Babiš plánoval (podojit český rozpočet).
Srovnávat toto se zvacím dopisem z 68. roku může jen člověk s nedostatkem duševních schopností.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já to považuju jen za špinavý politický boj, taková politika už je. Zatím se zdržuju jakéhokoliv závěru a odsuzování a jenom doufám, že se z toho vyklube nějaký objektivní závěr, ať už bude jakýkoliv. To za bývalého režimu nebylo možné. Bývalý komunistický tajemník z Ostravy si prý nechal postavit asfaltku ke své chatě za státní peníze a vládě to vůbec nevadilo. Zavedl pracovní (tzv. Mamulovy) soboty a lidi ho za to měli hrozně rádi. No a co?

Další odpovědi
orwell

Protože si ti někteří myslí, že nebýt Pirátů, zmíněné dotace by se neprošetřovaly. Ale k tomu by došlo stejně, i bez jejich přičinění. Je zde spousta jiných, kteří vnímají Babiše jako voštinu v zadku. Podotýkám, že nepatřím mezi jeho voliče. No, a protože je jim jasné, že v žádných volbách ho patrně neporazí, bude dobrý jakýkoliv jiný způsob k jeho „sestřelení“.
A k tomu srovnávání se zvacím dopisem bych podotkl pouze toto: jen člověk s nedostatkem duševních schopností si může myslet, že k vojenskému obsazení ČSSR v r. 1968 našimi spojenci došlo pouze kvůli nějakému zvacímu dopisu pár strejdů. To už byla jenom taková třešnička na dortu. Bylo by to stejně naivní, jako si myslet, že ruská vojska zde „dočasně“ umístěná vyhnal nějakej pan Kocáb po r. 1989, kterej se už opravdu, ale opravdu naštval 🙂

led

Naozaj ide len o prešetrenie dotácií? Nie ja za tým niečo iné? Skúste si občas pozrie, prečítaťť informácie zo zasadaní v médiách a skúste si ich porovnať s ich vystúpeniami (prípadne prečítajte si ich v dokumentoch) v Parlamente (oboch stupňov) a vystúpeniach na verejnosti.
Boj jednotlivých strán o moc nad republikou nepoužíva servítky (nanajvýš na utieranie rán a zapchávanie úst).

dudu

„Víte, dříve jsme si stěžovali v Moskvě. Předtím jsme si stěžovali v Berlíně. Teď si stěžujeme v Bruselu. Nechci používat přímo termínu udavačství, ale národ, který si své vnitřní věci nedokáže vyřídit sám na své domácí půdě, podle mého názoru není zcela svéprávný. Ti, kteří ho chtějí této svéprávnosti zbavit jsou ti, kteří si stěžují v Bruselu a jednají tak proti zájmům České republiky".
M.Zeman, 9.6.2019

Drap

Jen žasnu nad tvými duševními schopnostmi a nad tvým fundovaným politickým přehledem. Každý si může přece říkat co chce, to jsme zavedli už před několika léty a neni důležité zda to má souvislost nebo pravdu.

Kryšpín

Nemám talent duševních schopností Pirátů / žalobníčků /, ani koblihářů / šikulů s dotacemi /. Ovšem když hledám v historii kdo vyráběl milionáře po velkém hedvábném sametu, vše bylo za kouzelných zákonů z dílny tehdy u většiny voličů oblíbeného modrého a růžového ptactva a i tak na hraně a přes zákony. Kdo přidělil / zkoumal nezkoumal vážení úředníci, Bruselu to bylo jedno / dotace na ptačí hnízdo. Je dále pravda mister Hapíky, že v roce 1968 byla žádost / u koryt čecháčků / do Moskvy o zásah a provedení pořádku proti Dubčekovi a o jak velký je rozdíl v roce 2019 dopis vážených Pirátů do Bruselu o kontrolu a zásah o zneužití dotací proti A. Babišovi. Je mnoho dalších příkladů v dějinách českých kdy práskat, udávat, žalovat se dědí z generace na generaci. Jinak nemám v úmyslu komukoliv brát iluze když obdivuje spolek Pirátů neb firmu bude líp za deset let možná dojde k probuzení ze z bájných snů.

anonym

protože příliš naivně skáčou premiérovi na jeho obranou taktiku jejíž součásti je pochopitelně zdiskreditovat ty, kteří mu oponují, nebo mu přímo škodí. Co jste čekali ? Je to politik, bude pomlouvat všechny kolem jen aby na něm neulpěla špína.

Každopádně kritizovat ty, kteří odhalují masivní zpronevěru dotací a roky neřešený konflikt zájmů je docela ubohé. Je to v podstatě stejné jako když si jde učitelce stěžovat žák který dostal právě přes držku od místního rváče za to že dostatečně rychle nevysypal obsah své peněženky na jeho stůl. A veškerou kritiku pak směřovat na tohoto „žalovníčka“ , ne to fakt nedává smysl.

hapiky

dudu: Takový postoj či názor na mentalitu Českých lidí bych od Vás nečekal.
Jestli si někdo stěžoval v Moskvě, tak to mohl být jen nějaký přitroublý komunista a to se nemůže počítat. A vůbec, proč to nazýváte stěžováním, udavačstvím apod? Přešetřit správnost či nezávadnost dotací je něco úplně jiného. Nejpodlejší činy politiků je označování kritiků zloději a podvodníky, když sami mají máslo na hlavě! Jakoby chtěl říct, že krást může jen on. Kdyby si byl Babiš jistý svojí bezúhonností, nedělal by z toho takový humbuk.

dudu

Svoje postoje a činění opírám o názory a mentalitu lidí, kterých si vážím. V daném případě se ztotožňuji se situačním zhodnocení od pana prezidenta. Naopak nemohu akceptovat koncepci nedostudovaných mladíků bez historie, která potencionální zbořeniště nemá čím nahradit. Navíc tito hoši jsou jen bílými koňmi pražských lepšolidí a vyšumělých politiků. Lidová moudrost pak praví „Co se doma upeče se má také sníst“ a „Jeden iniciativní blbec je nebezpečnější než rota vojáků“. Stačí letmý pohled do Sněmovny nebo na pikle Pirátů na pražské radnici a veškeré iluze jdou do ztracena.
-

hapiky

orwell: Rusáci se na invazi připravovali asi půl roku. Po tu dobu měli prý údajně doufat, že se tzv. polepšíme a Dubčeka odstavíme. Touha po svobodě byla ale stále větší a větší. Brežněv pochopil, že ho máme na háku, tak ukázal svoji okupační sílu.

hapiky

led: Myslím si, že ti, kdo čtou ony politické noviny malují čerta na zeď.
Pro mě není těžké pochopit, že v tom někdo vidí nečistý boj o moc opozice, protože to zaznívá ze všech stran, neznamená to ale , že to musí být pravda.
Pro mě jsou Piráti strana s koulemi. Když cítí podvod který není možné v Česku dostatečně vyřešit, obrátí se na Unii, která to financuje, jestli nemá proti tomu námitky. To se stalo, problém se vyřeší a škarohlídi okrouhnou.
Mě může dojmout jen někdo osvícený jako D.ap, který si myslí, že má patent na rozum a je „osvícený“

led

hapiky
Na rozdiel od vás, mám výhodu nezávislosti na politickej scéne ČR. Je to ako s obrazom. Kto stojí blízko, vidí len detaily z časti obrazu, ale ten, kto poodstúpi, vidí aj celok. Ja vidím aj detaily zblízka, aj celok z odstupu.

hapiky

Krišpin: Fakt už nevím, co si mám myslet, když může někdo porovnávat zradu národa, která obsahovala žádost o invazi cizích vojsk proti vlastní regulérní vládě, potažmo proti národu, proti žádosti o přešetření dotací. Řeknu to klasickým výrokem: Je to hnus velebnosti!

Kryšpín

Chápu obdivovatele Pirátů, ovšem může se také stát že v hlavním městě Bruselu bude rozhodnuto zastavit dotace do české kotliny, ale příliv grošů do Bruselu bude zachován.

anonym

proč myslíš že by se právě tohle mělo stát ? Chápu že Babiš by rád vyvolal ten dojem že jeho ztráta se dotkne všech ale pravdou je, že se dotkne jen jeho firmy … a to ho štve nejvíc. Protože každému by to bylo jedno kdyby z toho nedělal útok na celou českou ekonomiku. On věděl moc dobře proč jde do politiky, bylo mu naprosto jasné že tím pro firmu zvedne oběm čerpání dotací o mnoho řádů a to se mu také podařilo, neměl by se až tak divit, že na to někdo začíná poukazovat a nepříjde mu to úplně fér aby ten jeho gigantický konglomerát co pohltí každou malou firmičku získával ještě výhody formou dotací, aby mohl pohltit ještě více konkurence a tak dále … dokud tu nebude jen agrofert, vypěstovaný vydatným hnojivem evropských dotací.

hapiky

Krišpin: A samozřejmě za to může Brusel. Proč jsou v čerpání dotací např. Irové či Poláci tak efektivní? Nejsme snad stejně chytří? Ne, naši politici jsou vyčuraní a chtějí pořád něco urvat pro sebe! Když na to někdo poukáže, tak je hned zrádce!

anonym

do politiky se ani nechodí s jiným důvodem než něco urvat pro sebe, nedělám si iluze že toto kde je kdekoliv ve světě jiné …

hapiky

Drap: Díky za ocenění. Od tebe bych to nikdy nečekal! Ocenění od osvíceného není každý den…