kapka

Proč někteří odpovídáte s naprostou suverenitou i na otázky, o kterých nemáte ani páru?

Pochopím, když někdo odpoví očividný nesmysl z legrace a je to na první pohled poznat, mám i pro takové odpovědi pochopení, zasměju se. Někdo zase odpoví sice laicky, ale z nějaké své zkušenosti, má svou odpověď alespoň nějak podloženou. Ale občas nechápu, proč někdo odpovídá, když je na první pohled úplně mimo a o daný obor se nikdy nezajímal. Snad každý ví, v čem se vyzná hodně, v čem trochu a v čem vůbec… Vždycky jsem byla zastáncem tvrzení, že sem při registraci nikdo nedělal žádné IQ ani vědomostní testy, ale pokud správnou odpověď nevím a chci se mermomocí prostě nějak projevit, nešlo by větu uvést aspoň „nevím to, nikdy jsem se o tento obor nezajímal/a, ale myslím si, že je to tak a tak“.
Tady čekají tazatelé na užitečné odpovědi, ne na něčí výmysly, které jsou podány jako pravdivé zasvěcené odpovědi.
Která že otázka mě takhle rozčertila? Ta o znakovém jazyce zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-znakova-rec-mezinarodni-nebo-je-v-kazde-zemi-jina
Jediná správná odpověď je od Dr.Axla.

Nejlepší odpověď
annas

Ztotožňuji se s názorem kapky, který vyslovila ve své otázce.

Vadí mně nejen chybné odpovědi, ale i odpovědi, které nesouvisí s dotazem, navíc ohodnocené.
Rovněž se mně nelíbí odpovědí ve stylu: souhlasím s názorem xy. Když někdo přede mnou odpoví třeba správně, měla bych uvést něco navíc, nikoliv přitakávat. V minulosti se to řešilo, navíc se k tomuto nesprávnému postupu vyslovili i admini. Samozřejmě záleží na přístupu každého uživatele …

Naopak, několikrát se mně stalo, že jsem byla za správnou odpověď nařčena, že se předvádím. I když znám mnohé odpověď zpaměti, snažím se téměř vždy vložit odkaz pro ověření.

Rovněž mně vadí kopírování odpovědí (včetně chyb) bez uvedení poznámky – např. převzato z netu.

Když už jsem u výčtu toho, co nemusím, uvedu i vkládání otázky, které se jednak opakují, jednak nejsou žádným přínosem pro ostatní. O řešení DÚ a olympiád jsem se zmiňovala.

Mnohým jsem trnem v oku kvůli tomu, že vkládám poznámku o tom, že se otázka již opakuje … Jde především o odborné dotazy.

Pravidla jsou jasná, ale … všude žijí jen lidé, často chybující …

Další odpovědi
Sandy

Myslím, že přesně chápu, jak to myslíte, taky si někdy říkám, proč někdo cítí potřebu odpovídat na všechno. Napadá mě, že je to buď touha po bodech, možná zviditelnění. Ale upřímně – někdy se může stát, že si ji člověk na 100% jistý, že pomůže a že to ví správně a nakonec je opak pravdou, takže nesuďme příliš příkře.
Vtipné odpovědi jsou buď vtipné anebo úplně zbytečné, já osobně se jim většinou taky směju. :)

Já sama odpovídám jen minimálně a pouze v případě, kdy jsem si jistá. Zrovna včera jsem se dívala do svých starých odpovědí (přitom jsem s překvapením zjistila, že jsem tu už dva roky a přitom mám tolik bodů, kolik si někteří vyslouží (většinou právem) za pár týdnů)) a vím, že dnes bych na ně odpověděla líp nebo bych se nevyjadřovala vů­bec.

Z toho soudím, že často takhle odpovídají hlavně nováčci, kterým se tady prostě líbí a touží po lepších oceněních, což se do jisté míry dá pochopit. Jak jsem si všimla tak postupem času, většinou za pár měsíců, odejdou nebo je to přejde a přidají si na stranu nás „rozlobených“ :D. Ovšem nemusí se změnit nic a to pak už záleží na každém člověku, jestli dokáže být soudný, „sáhnout si do svědomí“ a přiznat sám sobě, že by někdy bylo prostě lepší držet ústa zavřená a klávesnici nečinnou. :D

kropitko

Kapko,,někdo honí body, někdo si honí ego a někdo je prostě úplně mimo,,,:-),,no a někdo si u toho honí bůhví co,,:-D

Rozhodně souhlasím, podporuji Váš názor i názor ostatních uživatelů, ale bohužel jak kdysi někdo zde napsal, jsme takový vzorek společnosti,,no a to prostě platí,,,:-(,,no kdyby jsme byli všichni stejní, tak by to byla nuda,,Ne????

anonym

Milá kapko, mluvíš mi z duše a zároveň díky za pochvalu.
Jak já, tak pár skalních, na podobné nešvary poukazujeme dlouhodobě, ale mnohé to omrzelo, je to marné a ještě si vysloužíme posměšky a ústrky v reakcích.
Hlavní důvod spatřuji v naprostém nedostatku soudnosti a sebekritičnosti odpovídajících, společně s arogantním sebevědomím a v nutkání dělat chytrolíny a vytahovat se. A samozřejmě lacino honit body.
Sám odpovídám uvážlivě a na obory, v nichž mám dlouhodobé zkušenosti. Přesto si mnohdy ověřuji správnost na netu a pokud to jde, vkládám relevantní odkaz. Odtažité otázky si jen přečtu a nevím-li, prostě počkám na odpovědi povolanějších.
Říká se, chytrému napověz, hloupého trkni! Jenže některým hlupákům ani kopanec nedojde, nakonec se stačí podívat, kdo se vehementně dere do kdejakých ptákovin.
Ty jsi zase příliš opatrná, takže nakonec reaguješ v diskuzi a přitom většinou správněji než ty zbývající plytké odpovědi v příslušné otázce.
Protože se mi informačními kanály dostaly tvé dotazy na mou identitu, zašlu ti dnes do tvého profilu svůj mail, aby ses mohla zeptat přímo a nemusela vyzvídat pokoutně.

briketka10

odpovím než si všechno ověřím ,ale jsem nováček body sbírám..dotyčným pomůžu jak můžu..

terry

Proč? Protože sbírají body :).

iceT

Neodpovídám na otázky,o kterých nic nevím,protože bych nerada prokazovala medvědí službu a případně někomu uškodila.
Když si myslím,že vím,odpovím.
Ale odpovídat tím stylem,že něco napíšu,jen abych odpověděla…ne­ne.I když některé dotazy si nic jiného nezaslouží,než vtipnou odpověď…

ReHu

JJ, bodíky, bodíky 🙂.