jirka F

Proč někteří lidé píšou u některých písniček, že to chtějí zahrát na svém pohřbu, ačkoliv to není většinou možné?

Pamatuji si, že mamka říkala, že chce na svém pohřbu zahrát píseň „Zahrada ticha“. Ale nebylo to možné, protože tam hrála dechovka. A i paní říkala, že to lze leda na nějakém zámku.

Nejlepší odpověď
Kazatel

Zahrát lze obecně jen to, na co jsou nástroje a co zvládne kapela. Pokud se týká pohřbu, je to ještě věc vhosnosti dané skladby. Budiž ti útěchou, že mrtvému je to již šumák.

Další odpovědi
dubraro

Zemřelý měl nějaké přání, nicméně on svůj pohřeb již neorganizuje. Nemůže předem vědět, jestli tam bude živá hudba s určitým repertoárem, nebo třeba reprodukovaná hudba, kdy lze pustit cokoliv.

Arne1

Na normálním pohřbu ve městě kde se koná rozloučení v sále krematoria se dá domluvit libovolná hudba – donesete CD případně flešku a je to. Dokonce je normální hrát zesnulému oblíbenou hudbu.

led

Zadávateľ (organizátor) pohrebu pokiaľ zomrelý/á v poslednej vôli žiada počas pohrebu púšťať konkrétnu skladbu a daná skladba je k dispozícii (prípadne noty ak je živá kapela) a súčasne táto skladba nie je na indexe tj.zozname zakázaných, či inak nevhodných skladieb, by mal umožniť zahratie zvolenej skladby.

ako príklad vám dám pohrebnú pieseň, ktorú hrali počas pohrebu obete po násilnej likvidácii mocnými sveta, pardón, po autonehode mimo cesty, na poslednej cest hrali Vysockého Spaste naše duše https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_uZOz2LjOWc
ďalej v diskusii.

led

V texte piesne nevidím problém:
"Je tam brána zdobená, cestu otevírá,
zahradu zelenou všechno připomíná.
Jako dým závojů mlhou upředených,
vstupuješ do ticha cestou vyvolených.

Je to březový háj, je to borový les,
je to anglický park, je to hluboký vřes.
Je to samota dnů, kdy jsi pomalu zrál,
v zahradě zelený, kde sis za dětství hrál.

Kolik chceš, tolik máš očí otevřených,
tam venku za branou leží studený sníh.
Zpočátku uslyšíš vítr a ptačí hlas
v zahradě zelený přejdou do ticha zas

Světlo připomíná rána slunečných dnů
v zahradě zelený, v zahradě beze snů.
Uprostřed závratí sluncem prosvíceným,
vstupuješ do ticha cestou vyvolených.
https://www.ka­raoketexty.cz/tex­ty-pisni/projektil/zah­rada-ticha-5121

Rokio

dubraro: Zemřelý si většinou ale dříve (když ještě žil) na svůj pohřeb našetřil. Proto by se mělo brát ohledy na jeho přání.

led

Rokio súhlasím.