Krveproliti6

Proč někteří lidé nechtějí odejít z EU?

Pokud nějaký člověk nechce odejit z EU, znamená to, že ma rad totalitu?

Nejlepší odpověď
anonym

Protože zůstat v ní je mimořádně výhodné. Ano, má to své mouchy, které je třeba vychytat (například neschopnost se efektivně usnést na společném postupu v otázkách, které nejsou až tak jednoznačné a existuje na ně mnoho odlišných pohledů v rámci Evropy – např. ilegální migrace), ale v oblastech ekonomických je pro nás EU naprosto jednoznačně životně důležitá. Otevřený evropský trh je pro nás exportní odbytiště. Je jedno, zda se sousedními zeměmi ekonomicky spolupracujete v rámci EU nebo v rámci jakkoliv jinak pojmenovaného uskupení, ale spolupracovat s nimi prostě musíte, jinak půjde HDP kam? Do kopru.

Podobně pak i v otázkách bezpečnosti, sice jsme stále členy NATO, ale jak znám odpůrce EU, byli by ochotni klidně odejít i z NATO … je to samozřejmě hloupost, neuvěřitelná hloupost.

Proč to neudělat, názorně ilustruje průběh Brexitu. Velká země, která přesto nemá vyjednávací pozici vyjednat si po Brexitu alespoň stejně výhodné podmínky, jaké měla, když byla uvnitř. Tím méně bychom je mohli vyjednat my. Ocitly bychom se zcela mimo prostor volného pohybu zboží a osob EU a našemu zboží by bránila vysoká hráz celních poplatků, v důsledku kterých by náš export klesl na minimum. Byla by to docela katastrofa, a hlavně úplně zbytečná. Spíš bychom měli být rádi, že se nám stávající míry evropské spolupráce vůbec podařilo dosáhnout, než ji z blbosti a jakéhosi namyšleného rozmaru bourat…

Další odpovědi
Drap

Osobně to také nevidím jako mimořádně výhodné. Neni pravdou, že EU nám sype peníze. My ji dostatečně dotujeme, včetně rozsáhlého aparátu. Je to moloch který vznikl nedemokraticky a doposud nikde nic podobného nefungovalo a fingovat nemůže. Jde o potlačení identity jednotlivých národů a získání moci nad nimi. Proč chtějí Britové odejít, je to z těch důvodů že chtějí ztratit mimořádnou výhodnost? A to ještě oni patří k těm vybraným co více rozhodují.
Jistě , musíme být rádi že máme podstatně horší podmínky na dotacích třeba v zemědělství než má Polsko o Německých farmářích ani nemluvě. Mohli jsme přece dopadnout ještě hůře.

elkon

Zřejmě nevíš co je totalita.

dudu

Některé zdejší názory mně připomínají naši politickou opozici. Ta také jen remcá, dehonestuje a míní zničit zavedené, ale konstruktivní návrh lepšího řešení předložit neumí. Z jejich chování čpí touha po získání korýtek a nabytí politické moci.

klumprt

EU může být naprosto skvělým uskupením, skutečně prestižním klubem a to, že jsme součástí by mohlo být obrovskou výhrou.

Volné trhy zboží, volný pohyb pracovních sil, celní unie, to jsou všechno prospěšné věci.
Dotace, regulace a měnová unie jsou poněkud spornější.
Byrokracie, nedostatek demokracie, rozdíly mezi jednotlivými regiony – ekonomické, kulturní i názorové představují velký problém.

Já v tuto chvíli si nepřeju odchod z EU. Ale obávám se, aby bruselští pokrokáři nedovedli tento spolek do takové situace, že nebude možné jej udržet pohromadě a kdy i já budu nucen změnit názor.

To totiž není samozřejmost, že EU bude navždy znamenat jenom všeobecný prospěch. Na tom se musí stále pracovat a každá změna, každá regulace a směrnice by měla být vydávána maximálně uvážlivě a měla by reflektovat skutečné problémy. A na každý skutečný problém by mělo reagovat racionální a demokraticky podepřené opatření. Nejsem si jistý, jestli se tohle děje.

V evropských volbách volím euroskeptiky, kteří mají ovšem trochu úroveň a neohánějí se zkratkovitými hesly pro slabomyslné. Euroskeptiky ne proto, že si přeju czexit, ale proto, aby v Europarlamentu zněly kritické hlasy. Aby byla slyšet nějaká reakce na eurosnílky, kteří tam podle mě stále převažují.

A poslední poznámka: Členství v EU by mělo být dobrovolné. Mělo by být relativně snadné EU opustit a nemělo by se odpadlictví od euroideologie trestat. Jedině v dobrovolném svazku můžeme být spokojeni. Jinak je to stejné jako RVHP nebo Varšavská smlouva. Referenda o setrvání bychom se neměli bát a klást mu překážky. Mělo by být v každé zemi každých pět let. A to byste viděli, jak by se v Bruselu smekali, aby to udrželi pohromadě. Aby přesvědčili evropský lid o prospěšnosti své práce o smyslu unijní spolupráce.

JesusChrist

Lide jsou slepí.

nyjono

Protože pro někoho, některé firmy, to je výhodné.
A někteří lidé věří snadno dostupným informacím.

anonym

EU nemá s totalitou nic společného, naopak země které se od liberální demokracie odchylují (polsko a maďarsko) například podřízením soudnictví, medií politické straně, podřízení všeho církvi a pod. těm se snaží naopak EU dávat jasné signály že se nevydávají správným směrem (samozřejmě to samo o sobě nestačí, je to jen na maďarech a polácích, přesto je zjevné že EU je tady spíš ten hlas rozumu, který má tendenci totalitní a autoritářské praktiky spíše brzdit nebo přinejmenším se proti ním oficiálně postavit, jako to dělá dnes)

mistrVoodo

George – pokud bys věděl proč tady EU je a čeho chce docílit pocítil bys pravdu, stačí si napsat do google NWO EU a budeš vědět proč EU existuje.

anonym

Nový světový řád, jasně to opravdu nejsou fake news a prachsprostý bulvár lačnící po počtu prokliků bez ohledu na nějaké ověřování faktů 🙂 Sorry ale tak mizerné zdroje opravdu nesleduji.

mistrVoodo

Já tomu taky dříve nevěřil ale vše do sebe dokonale zapadá. Doporučují shlédnout film americký sen.

anonym

vše do sebe zapadá, stejně jako ve videu které se snaží dokázat že je země ve skutečnosti placatá, doporučuji shlédnout a pak třeba pochopíte jakou úroveň zdrojů sledujete. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Lw4JMl1sE­rY … flat earth society také publikovala jen obrovské množství polopravd aby z nich neomylně vyvodila ten důsledek, že země je placka nikoliv koule. Vy se úspěšně propracováváte k hodnocení EU na velmi podobných základech.

Alesh

Sklízíš můj obdiv, jak precizně vysvětluješ! A děláš záslužnou činnost, to bez debat.

JesusChrist

Paní ma pravdu.

JesusChrist

Není to jen EU, ale USA celý svět.

Pepa25

Pokud byste uměl anglicky, doporučil bych RationalWiki. Tam se s hloupostmi typu NWO fakt nemažou a deklasují je K.O. 🙂