Avatar uživatele
Frogman

Proč někteří lidé mluví tak rychle, že je občas obtížné jim rozumět?

Nijak mi to nevadí, dokonce je to i obdivuhodné, že si ani nešlapou na jazyk u toho.
Mluví rychle proto, že to chtějí jen rychle říct, aby to měli za sebou, nebo už tak mluví od narození?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Agneta, gecco před 3011 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Spíše jde vlastnost získanou, než vrozenou…
😉
Ale horší jsou ti, kteří mluví rychleji, než mysli…
😉

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
talka

gecco: můj bratr myslel rychleji než stačil mluvit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Šidlo

dovolím si odpovedať za tých ktorí majú takú verbálnu inteligenciu, že z toho mohli vyštudovať a byť literárne činní

na rýchlu mluvu treba:
1: rýchlo rozmýšľate…čo samo osebe nie je znak vysokej inteligencie (ani verbálnej, ani inej), ale zvyčajne to tak je
2.rozmýšľate veľa…veľa myšlienok, máte veľa čo povedať
3.ste spoločenská povaha…chcete rozprávať

takže: mozog ide rýchlo+produkuje veľa myšlienok za krátky čas+tých veľa myšlienok chcete aj povedať a viete, že vás ľudia nebudú ochotní dlho počúvať= rýchla mluva

mať tak pomalý jazyk je frustrujúce.....to hej, a to neviem ako to robia tí s extra vysokým IQ a totálne extrovertnou povahou=tí majú potrebu povedať asi všetko, čo im napadne (osobne poznám pár prípadov, hovorili by od rána do večera.....plus extra vysoké IQ je dobrý základ na narcizmus…takže sú neumlčateľní)

P.S.a vysoká inteligencia môže aj za nečitateľné písmo…za rýchlymi myšlienkami ruka nestíha tak ako jazyk+narcizmus, lebo intelektuáli sú radi, ak im ostatní nerozumejú ( hoci len nevedia po nich prečítať)

plus: http://adam.cas­.sk/clanky/22818/in­teligenti-sa-v-praci-horsie-sustredia-mozu-za-to.html

Upravil/a: Šidlo

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

absence nebo špatná funkce bufferu co hromadí informaci a vypouští v rozumné srozumitelné míře

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Možností je víc.
Někdo rychleji mysli, než mluví.
Já někdy taky 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Talko – jo, znam, už jsem to psal Šídlu…
😉

před 3011 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Šídlo – znám pár lidí s hooodne vysokým IQ, obvykle nejsou extroverty a všichni (někdy) ‚koktaji‘ ( taky se mi to stává) – jde o neschopnost mluvit tak rychle, jak rychle myslis…
😉

před 3011 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek