hapiky

Proč někteří lidé mají a někteří ne velký apetit k jídlu, když ani lékaři s tím nic moc neumí udělat?

Jsou větší chudáci ti co jsou obeznější s velkým apetitem, nebo ti, kteří mohou jíst minimum a přesto jsou stále obezní?

Nejlepší odpověď
annas

Odpoví odborník

„Proč i jinak aktivní lidé tloustnou“

"Je třeba, aby nás málo kalorií co nejvíc zasytilo
Proto je dobré sáhnout po tmavém chlebu a celozrnném pečivu s nízkým glykemickým indexem GI.

A také po potravinách s nízkým obsahem tuků a vysokým obsahem bílkovin. Ty nás zasytí na delší dobu, aniž by představovaly nějaký mimořádný příděl kalorií.

Příčina je jednoduchá. V minulosti přežili především lidé, jejichž organismus měl lepší schopnost nastartovat úsporný režim a ukládal do zásob i kalorie, které by při dostatku potravy spálil.

„Tahle geneticky vyšlechtěná přednost se při současném přebytku jídla stává nevýhodou,“ říká doktorka Kunová. Člověk, který o ní ví a naučí se s ní pod dohledem odborníků zacházet, bude mít proto mnohem menší potíže s nadváhou než člověk, který to nezvládne nebo o ní nebude ani vědět

Rozložení jídla do menších dávek během dne. "
https://www.no­vinky.cz/zena/zdra­vi/192816-proc-i-jinak-aktivni-lide-tloustnou.html

Každý má jiný metabolismus, jednak za to mohou geny,, určitě málo pohybu, málo přírodní stravy, nedostatek vitamínů a minerálů ze špatného slsožení jídla, dlouhé hladovění, pak přejídání.,

Může jít také o nějakou poruchu – třeba hyper- i hypofunkci štítné žlázy atd.

--
Jedna moje známá potřebovala kvůli operaci zhubnout. Jedla 3× denně pravidelně ve stejnou dobu, každých 5 hodin. Mezi jídlem hodně pila, snědla třeba jablko, nebo něco menšího. Opravdu zhubla,.

Další odpovědi
anonym

A nebo ti, co se snaží nabrat nějaké to kilo na víc, jí o sto šest, a přesto nic nenaberou?

ivzez

Chuť k jídlu není nemoc, proto s ní lékaři
těžko mohou něco dělat.

U obou → u těch s velkým apetitem i u těch druhých
to chce především sebekázeň a přemýšlet nad složením stravy.