Proč někteří lidé koukají třeba hodiny jen do zdi nebo stropu? Pomáhá to nějak na přemýšlení?

Nejlepší odpověď
Drap

Některým ano, srovnají sia utřídí myšlenky, relaxují tak, potřebují klid bez jakéhokoli rušení.

Další odpovědi
Kepler

To je tzv. nepřítomný pohled, někomu to ke koncentraci pomáhá nebo spíš je to jejím projevem. Rozhodně je to bezpečnější, než koukat do blba, někdo by si to mohl vzít osobně.

aliendrone

Napadá mne hned několik vysvětlení.

  1. meditují, přemýšlí – upřený pohled do jednoho místa usnadňuje koncetraci (její nejzákladnější stupeň)
  2. intoxikace – THC apod. narušuje vnímání času, takže si neuvědomí strnulost
  3. totální quadruplegici – nezbývá jim nic jiného
  4. debilové – jejich jednání nelze pochopit

Takže důvodů je celkem dost a celkem jsem si jistý, že se dají najít i jiné. :)