uccello

Proč někteří cyklisté jezdí tak daleko od krajnice a brzdí dopravu?

Jsem řidič i cyklista a hodně se setkávám s tím, že borec jede velký kus od krajnice do vozovky a auta za ním ho horko těžko předjíždějí. Možná něco dělám špatně, ale když jedu na kole a mám zrovna s sebou oči a uši, tak vím, že za mnou někdo jede a nebudu ho přece brzdit. Snažím se jet co nejvíc u kraje, aby mohl s autem pohodlně projet. Vím, že se najdou na obou stranách blbci, ale proč to dělají?

Nejlepší odpověď
anonym

Nezpevněná krajnice, štěrk na okraji silnici… Toho sis jako cyklista nevšiml?

Další odpovědi
bolak

Jsem cyklista a vím že ať jedu jak jedu, tak řidič se snaží jet vždy co nejblíž mě, a když pojedu po čáře tak už nemám kam uhnout.

Několikrát se mi stalo že o mě auto zavadilo zrcátkem (o ruksak), a jednou mě to posunulo až do příkopu. Kdyby to bylo v rychlosti tak nevím nevím. Od té doby jezdím minimálně 20 čísel od krajnice, zaprvé aby řidič věděl že jsem na silnici, a zadruhé abych když slyším že je za mnou auto a bude předjíždět, se mohl stáhnout ke krajici a vytvořit tam 20cm mezeru mezi námi jako rezervu. Když pojedu u krajnice, auto mě může nahodit štěrkem nebo kaluží, pojede kamion a ten tlak mě odsune stranou, můžu najet na kámen, na střep a zavrtím se, stejně tak můžu ztratit balanc když mě vlítne hmyz do oka (pokud si někdy jel 30km/h na kole a zničeho nic přiletěl proti tobě rychlostí 15km/h čmelák a narval ti to přímo do oka, tak víš o čem mluvím), a v takovýchto situacích, pokud mě bude zrovna předjíždět auto jsem hypoteticky mrtvý muž.

gecco

Možných důvodů je několik

  • strach z krajnice (bojí se, že tam spadne)
  • ignorace ´druhých´ (šak včil jedu já)
  • neschopnost pochopit, že silnice není jen pro ni/něj
  • touha po stražení/přejetí

😉

jáára

Kvůli výmolům…

Svou cestu často znám, tak se většinou držím u krajnice, ale někdy to cesta nedovolí

anonym

Jsem též cyklista a snažīm se jezdit při krajnici.Ale již nëkolikrát se mně stalo, že mně předjíždělo buď osobní nebo nákladní auto zrovna když v protisměru přijíždělo jiné.A tak mně za ten předjíždějīcí natlačill až do příkopu.Takže zvažuji, že budu také jezdit prostředkem, protože pak mně žádní blázni předjíždět nebudou.

klumprt

Jsou dva důvody:

  1. bezohlednost z tuposti – nemyslící tvor si ve své tuposti vůbec neuvědomuje, že by mohl někomu vadit nebo škodit.
  2. bezohlednost ze schválnosti – mentálně narušený jedinec škodí schválně, jen proto, že má tu možnost.

Jednička se vyskytuje u cyklistů trochu častěji. Je spojena s neuvědoměním si faktu, že daleko spíš bude mít po kolizi zpřerážené hnáty sám cyklista nežli plechem a airbagy obalený řidič auta.

Dvojka je častější zase u automobilistů. To jsou dílem psychopati a dílem frustráti, kteří si vynahrazují na silnici to, co se jim nedaří v osobním či profesním životě.

redy

Kdo jezdí hodně ví – že většina cyklistů hazardují se životem.Neříkám že všichni ale většina.
A ty co jsou utahaný, to je ze strany na stranu nebo jestli si dali na kuráž ☹

jebatadmina

Příspěvek smazán administrátorem.