Beer4Real

Proč někteří co položí otázku a dozví se užitečnou odpověd nedají dotyčnému za tu odpověď palec?

čtu tolik super odpovědí co opravdu pomohou a autor otázky se ani neobtěžuje poděkovat jedním palečkem.
možná je to maličkost ale já když se optám na ulici někoho kolik je hodin tak mu taky poděkuju za tu informaci.

Nejlepší odpověď
anonym

Většinou nepoděkují ti, kteří jsou tu chvíli nebo na chvíli a neví o této možnosti. Většina nás je takových, že o tom víme a poděkujeme za ně.

Další odpovědi
badisko

no muze to byt i tim ze jsou tady poprve a nevi …a kdyz polozi otazku..a dostanou odpoved tak jdou dale …ale zase vcera jsem cetl podekovani od nejnenovane slecny ..ktera radu lidi.. az tak nevyuzila (napovim bylo to ohledne pc)..a nechala tu si to praci udelat od profiku.. nejspise si sama netroufla …ale prisla v tem lidem podekovala …coz o ni bylo velice mile ikdyz palec by stacil …takze odpoved na otazku zni jsou lidi a lidi…

Drap

Bohužel, tak už to tady z různých důvodů chodí. Každý má jiná kritéria pro ohodnocení palcem

panxnotdead

Neni to jejich povinnost :D

bolak

Palcem se hodnotí užitečná odpověď.

Pokud někomu odpověď užitečná nepřipadá (i když je ve své podstatě správná) nevidím důvod proč by ji tazatel musel opalcovat. Na druhou stranu, pokud tobě připadají něčí odpovědi „super“, hned jim můžeš udělit bod, ale ostatním třeba tak „super“ nepřipadají…

Já třeba když položím nějakou záludnou otázku, tak z 90% lidé odpovídají na něco jinýho než jsem se ptal. Buď proto že si otázku špatně přecetli, nebo ji špatně pochopili, a nebo ji přečetli správně i správně pochopili, ale rozhodli se, že bude lepší mi odpovědět na něco jinýho :) A já jim to nevyčítám, protože ve většině mých otázek se jich ptám na názor, takže už si prostě zvykli že se můžou rozpovídat, nicméně když se nedozvím na co jsem ptal, tak i když je něčí odpověď vyložene „zupa“, tak neboduju. I když zase… jsou výijmky, třeba zrovna včera sem jednu takovou odpověď obdaroval. :)

Jinak názorový otázky boduju téměř všechny, né jen ty odpovědi se kterejma souhlasím, jak to tu spousta ptáčů dělá, protože jsem se ptal na názor a tudíž je pro mě každá odpověď užitečná, jelikož každá odpověď obsahuje něčí názor.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/myslite-ze-jde-vytrenovat-zdejsi-obyvatelstvo-jako-cvicena-zviratka-aby-casteji-odpovidalo-na-me-otazky

Ale i tady jsou výjimky, jsou uživatelé které jsem požádal aby do mých otázek neodpovídali, jelikož oni i tak namísto odpovědí jen uráželi nebo zesměšňovali ostatní uživatele. Ale protože píšou dál, tak jsem jejich odpovědi přestal číst, vžycky jen kouknu na jméno a už je mi špatně, takže takovou odpověď rovnou přeskočím a jdu na další. A protože odpovědi těchto pár vyvolených ani nečtu, nebylo by vůči ostatním fér, abych takové odpovědi bodoval. Byl by to v podstatě podvod, že ano…
Doplňuji:
vžycky – první vyjmenované slovo po Ž

anonym

Tak to se mě taky stalo, že jsem nepoděkoval.Ale ono když směnuji, položím otázku a do druhého dne už otázka hlavní stránce není, tak si sice nalistuji odpovědi, ale už neuděluji palce, nevím jestli se ještě zobrazí udělení.
Doplňuji:
chybí napsáno…NA hlavní stránce

zzzzz

Možná by to mohlo být lépe označeno, protože ti noví, si určitě pravidla nečtou. Když odpovídám někomu, kdo je čerstvě registrován, tak s bodem nepočítám, ale potěšil by. 🙂

Sůwa

Ono to poděkování formou „palce“ může být trochu zavádějící. V okamžiku, kdy si odpovědi přečte, neví která odpověď je správná a když „opalcuje“ všechny, může být hodnocena i chybná odpověď. To zas může zmást toho, kdo se zajímá o stejný problém.