Proč některému dítěti zamaskují obličej a jinému ne?

Když se něco stane s malým dítětem, třeba nález dítěte v konteineru, nebo vražda dítěte, pokus o vraždu… některé dítě má obličej zamaslovaný a jiné ne. Kdo určuje, jestli bude obličej dítěte schovaný, nebo ne? Jsou na to nějaká pravidla?
Doplňuji:
ale třeba malá Kramná byla během jednoho dne na jedné fotce zamaskovaná a jinde na té samé fotce byla odhalená, tak to jsem myslela

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud je dítě obětí nebo pachatelem trestného činu, tak by nemělo být nikde zveřejněno jeho jméno ani fotka, pokud to není ve veřejném zájmu nebo v zájmu vyšetřování. Malá Kramná měla v médiích fotky, které byly volně na internetu, např. na facebooku, pokud rodiče dítěte vystaví fotky na internet, tak je média mohou použít.
Doplňuji:
I dospělý člověk, pokud je obětí, tak by měl být chráněn. Média ale risknou pokutu, protože pro ně není důležitá lidská důstojnost, ale sledovanost.

Další odpovědi
lukas.zmizik

myslíš jako v novinách nebo v televizi či na netu? někde jsou to buď skutečné záběry, tam se maskuje a jindy to jsou ilustrační fota nebo záběry… tam se nemaskuje (většinou)

Heleave1

Myslím že u vražd se obličej zamaskuje všem. Jinak záleží na zákonných zástupcích. Musí se dát souhlas k uveřejnění. Něco jiného je pokud se pohřešuje, tam musí být jak dotyčný vypadá.