Proc nektere svetry " kousou " ? ☹ Objednala jsem si z katalogu a vracim ho. Jak se toho vyvarovat ?

Material je tam napsano : 85 % moher , 30 % nylon , 5 % bavlna – co tedy kouse ? 🙂 -iv-

Nejlepší odpověď
anonym

Mohér

Vlna z kozy angorské (což způsobilo nejedno nedorozumění, díky záměně za angoru – vlnu z králíka angorského). Pro mohér jsou typická dlouhá vlákna (120–250 mm), která se pro komerční zpracování často uměle zkracují, s jemností 25–50 mikronů a s typickým leskem. Podobně jako angora se mohér obvykle míchá s vlnou, pro získání vyšší odolnosti. Čistý mohér může být také vnímaný osobami s citlivou pokožkou jako poměrně drsný materiál.

Pokud máte opravdu citlivou pokožku,jste doma!

Další odpovědi
hanulka11

No škrábe vlna vlněné svetry vždy byly nepříjemné sice hřejivé ,ale musí člověk pod tím mít ještě něco aby svetr nepřišel do styku s pokožkou. Mohér je vlna z angorské kozy ,takže příště mohér NE.

dědapetr

Nylon výroba dámských punčoch.
Mohér je vlna z angorské kozy,vlákna se snadno barví, výrobky z mohéru nežmolkují, mají extrémní odolnost opotřebení
Bavlněná vlákna jsou přítomna ve více než 50 % dnes vyráběných textilií.
Jedině co může kousat je vlna(mohér).
informace z cs.wikipedia

ReHu

Já mám mohérový svetr a je moooc měkký, jemný a příjemný, tak si myslím, že mohérem to nebude.
Mohér ve velmi ceněný materiál, tak jím by to být ani nemělo.
Bavlna – možná. Záleží na tom, jak je zpracovaná. Stejně tak nylon. Má mnoho variant zpracování.

elektrikář

Pamatuji se že se do vlny přidávala viskoza, ta pak byla kousací.

lola

Nejspíš to bude ten nylon. Nikdy si přes katalog nekupuju,musím si to vždycky vyzkoušet. Tento svetřík by se ti stejně těžko udržoval,moher je velici citlivý materiál a rád dělá žmolky,takže za chvíli vypadá,jako jeden cucek,radši ho vrať.

Valky

Už tady byla řečena příčina problémů. :) Po generace se u nás „dědí“ babská rada, svetr dejte do tašky nebo pytlíku a dejte na noc do mrazáku, pak ho vyndejte a „lámejte“ a promáčkavejte.. „kousavá“ vlákna se zlomí a svetr je potom měkoučký a po kousání ani stopa.. :))