Lotr2008

Proč někdy při antivirové kontrole zkontrolované položky mizí či přibývají?

Když občas antivirem zkontroluji mobil, tak vidím, že zkontroloval o několik položek míň či víc, než obvykle, přičemž jsem mobil od poslední kontroly vůbec nepoužíval. Co ty nové přibývající položky jsou? A proč pak nějaké položky zmizí?
Používám antivirus od ESETu a vir v mobilu nemám.

Odpovědi
anonym

Stačí, aby se provedla aktualizace aplikací nebo OS a počet souborů se může změnit.

anonym

Na mobilech je spousta tzv. antivirových programů falešných a průběh skenování je jen jakási animace při které se ve skutečnosti nic neděje, a ta čísla jsou jen náhodná. Principem takového SCAMu je obalamutit uživatele, přesvědčit ho že má zavirovaný telefon a přinutit ho něco zakoupit nebo stáhnout nějký další SCAMWARE, velmi doporučuji na mobilní telefon žádný antivir vůbec neinstalovat, je to naprosto zbytečné.

Nejlepším antivirem je nastavení „Instalovat pouze z důvěryhodných zdrojů“, tím pádem se vám do telefonu nedostane nikdy nic co by neprošlo kontrolou na straně katalogu Google Play. Pokud Google Play dodatečně objeví, že mu nějaký škodlivý software unikl a dostal se do katalogu tak jej umí sám z telefonů uživatelů odinstalovat, takže sám Google Play je opravdu naprosto dostatečný antivir a jiný není třeba.

anonym

ESET, AVAST a podobní vám samozřejmě budou tvrdit pravý opak. Ale uvědomte si že oni hájí především svůj business a své zájmy.

Když je microsoft začal vytlačovat svým vlastním Defenderem z platformy Windows pochopili stojí před vlastním zánikem a že jediný způsob jak dlouhodobě dokáží přežít, je když přesvědčí uživatele mobilních telefonů, kteří antivir skutečně žádný nepotřebují o opaku – kdyby jim měli věšet bulíky na nos. A to spadá do definice SCAMWARE, kterým tyto antiviry na mobilech reálně jsou.