Complex

Proč někdo považuje za odpad Windows v kterékoliv verzi?

Odpovědi
ivzez

Já bych se pohnutkami či „důvody“ lidí,
kteří bezdůvodně považují všechno za odpad, nezabývala.

Čas se dá trávit příjemněji. (–:

Artus85

Operacni system Windows je technologicky spatne navrzen a nedodrzuje standardy pro OS na PC(doporucuji Andrew S. Tanenbaum: Operating Systems: Design and Implementation). Jeho zivotaschopnost je dana vybornou dlohoudobou kampani, kdy napr. do skol byl dodavan zdarma, atd. Dale je velmi podporovan vyrobci HW a SW.

Dalsim problem Windows je jeho uzavrenost, zadny software u ktereho neni mozne provest verejny audit se neda povazovat za bezpecny. Obecne v teto oblasti Microsoft nedela celkem nic. Napriklad vubec neresi otazku, jak prokazat, ze zbuildovany strojovy kod core OS odpovida zdrojovym kodum, atd.

Ale kazdy uzivatel sam zodpovida za bezpecnost svych dat a pokud se o bezpecnost nestara, pak si ji nezaslouzi. Kazdy at pouziva co chce.

Palpatine

O takovém člověku jsem ještě neslyšel. Bereme-li v potaz, že je to OS u PC. Ale je pravda, že některé verze jsou odpad. Stejně jako mobilní verze, tu Microsoft nedomyslel.

Mp2

Lidi považují za odpad všechno, co nikdy nezkusili nebo na to nemají.. Nebo je to lstatnimi vnimano jako špatne..

U telefonů je to ještě horší.
Lidi nadávají na IOS, protože si ho nemohou dovolit.
60% těch, kteři si ho mohli dovolit, mají prasklý displej a nemohou si dovolit ooravu. :)

Další nadávají na Windows Phone.. Nikdy ho nezkusili..

A ti další mají prostě android… Koupili telefon, kde už byl a nic jiného nechtějí..

Já osobně Windows Phone používám.. Androidy se mi neskutečně sekaly a iOS mi nevyhovoval.
Hlavně si neumim představit, že koupim telefon a za rok už to bude stará verze a nepujde na tom 50% aplikací..
Používám Windows Phone 8.1 na Lumii 1020 z roku 2013..
Neseká se, jede perfektně, nic mi tam nechybí..
A hlavně v testech fotaku hravě porazil nejnovejší Huawei P20 Pro..

Můj kamarád z Finska se kolem PC pohybuje od détství, programuje, vydělává na tom.. Zkrátka potřebuje jen to nejlepší vybavení pro svou práci..
A tento kamarád považuje Windows za odpad, protože ho brzdí v práci. Sám si složil vlastní PC a výkon, který má by s Windowsama nevyužil.. Ten má nějake limity.

autacek

No, jsou to především tací lidé, co je nepotřebují k práci, ale jinak se pohybují v IT prostředí a vystačí si s alternativními OS. A to je i ten důvod.

Dochy

Palp: Tak třeba já k tomu mám docela blízko. (tedy k tomu považovat veškerá Windows za odpad). Windows tu s námi nejsou kvůli jejich kvalitě, ale kvůli marketinku MS. (pokud vím, tak v mnoha případech daleko za hranou toho co lze považovat za etické)