zjentek

Proč někdo na začátku svýho nicku volí velký písmeno?

Nejlepší odpověď
Rokio

Protože se jedná o název nicku.

Další odpovědi
Kepler

Spíš bych se zeptal, proč někdo nevolí. Johannesovo příjmení bylo Kepler a ne kepler. Ale když se někdo převleče za něco nesmyslného a nic neříkajícího, tak je to jedno. Ať si tam dá třeba chemický vzorec morfinu nebo matematický vzorec.

Nela56

A není to jedno ? At se zde každý pojmenuje, jak chce.. At už s malým, nebo velkým písmenem :)

Arne1

Je to takový jazykový úzus, že se na začátku některých slov píše velké písmeno.

Pepa25

Protože jméno nebo přezdívka se v češtině píší s velkým počátečním písmenem …
Samozřejmě se každý může podepsat obecně „moula“, „dobrý přítel“ nebo „vševědoucí“ a tam je jasné, že to bude s malým. Ale pokud to beru jako konkrétní pojmenování (Moula von bahnhof, Děda vševěda), už bych to psal s velkým …

Ale jak píše ÚJČ „Psaní velkých písmen patří k nejtěžším pravopisným oblastem …“ Plus do toho ty změny v roce 1993, se kterými osobně dost nesouhlasím a podle mě udělaly víc škody než užitku.

Zdroj: https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=181

anonym

Mně se to líbí víc.

Mc Merkurion

… protože si ze školy pamatujem, že jména (přezdívky) sd píší s velkým počátečním písmenem, je pravdou, že použítím anglického výrazu „nick“ se dostáváme do jiného prostředí, kde se píše s velkým Č akorát jedna barva …

dubraro

Protože si může vybrat.

Dochy

Protože je to víceméně jméno

annas

Když jsem si vytvářela nick, napsala jsem velké písmeno, ale divila jsem se, že se objevilo malé.