Avatar uživatele
zjentek

Proč někdo na začátku svýho nicku volí velký písmeno?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 1358 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Rokio

Protože se jedná o název nicku.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Spíš bych se zeptal, proč někdo nevolí. Johannesovo příjmení bylo Kepler a ne kepler. Ale když se někdo převleče za něco nesmyslného a nic neříkajícího, tak je to jedno. Ať si tam dá třeba chemický vzorec morfinu nebo matematický vzorec.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Nela56

A není to jedno ? At se zde každý pojmenuje, jak chce.. At už s malým, nebo velkým písmenem :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Arne1

Je to takový jazykový úzus, že se na začátku některých slov píše velké písmeno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Protože jméno nebo přezdívka se v češtině píší s velkým počátečním písmenem …
Samozřejmě se každý může podepsat obecně „moula“, „dobrý přítel“ nebo „vševědoucí“ a tam je jasné, že to bude s malým. Ale pokud to beru jako konkrétní pojmenování (Moula von bahnhof, Děda vševěda), už bych to psal s velkým …

Ale jak píše ÚJČ „Psaní velkých písmen patří k nejtěžším pravopisným oblastem …“ Plus do toho ty změny v roce 1993, se kterými osobně dost nesouhlasím a podle mě udělaly víc škody než užitku.

Zdroj: https://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=181

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mně se to líbí víc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… protože si ze školy pamatujem, že jména (přezdívky) sd píší s velkým počátečním písmenem, je pravdou, že použítím anglického výrazu „nick“ se dostáváme do jiného prostředí, kde se píše s velkým Č akorát jedna barva …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Protože si může vybrat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Protože je to víceméně jméno

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Když jsem si vytvářela nick, napsala jsem velké písmeno, ale divila jsem se, že se objevilo malé.

před 1344 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek