autacek

Proč někde jsou a jinde nejsou záchody bezpohlavní? Čím je to dáno?

Není to vlastně diskriminační, že lidi třídíme dle pohlaví a nabízíme jim pro vykonání i té nejzákladnější lidské potřeby různé podmínky?

Nejlepší odpověď
anonym

Upřímně, unisexové toalety se zavádí prakticky jen kvůli transexuálům (LGBT obecně), kteří zřejmě při pohledu na panáčka a panenku si nejsou úplně jisti kam vstoupit. Možná i ten zakrslý šmírák s nebozezem v ruce se může cítit trochu zklamán poté, co se konečně provrtá do sousední kabinky klasických oddělených toalet – i ten by unisexové zřejmě s nadšením přivítal.

Pochybuji ale, že ostatní mohou mít s oddělenými toaletami nějaký problém a nepochybně spíš vidí přednosti takového řešení, bez ohledu na hodně absurdní argumentaci diskriminací, která zjevně může občas objevit 🙂

Další odpovědi
Danina65

Obdivuji délku odpovědí Smlouvyzdarm.

Smlouvyzdarm

Ani nechci odpovídat na otázku, spíše chci poukázat na obsah a nechci psát do diskuse, protože tu nikdo zpravidla nečte … není to vlastně diskriminační?..... i ge0rge píše … absurdní argumentaci diskriminací, která zjevně může občas objevit 🙂. Záleží přece jen na nás kam se necháme zahnat absurdními názory jiných, zejména těch, kteří umí křičet, ale zpravidla nemají pravdu, nebo také sdělovacími prostředky, které mají ohromnou moc. Co je pravda a co blábol určují především veřejně známé osoby a politici, alespoń si to všichni myslí. Stačí tedy třeba nějaký pomatený umělec (tomu samozřejmě nejde o politické body, ten to má prostě v hlavě jen vylízané, protože žije ve svém mikrosvětě, který je nahony vzdálen realitě) a následně se připojí někdo z politiků, protože se ho na to zeptá nějaký novinář a tak s plnou hubou emancipace, diskriminace, nablblých pravidel EU, ale především strachu, že ho někdo označí za rasistu, xenofoga, odpůrce homosexuálů atd. vytvoří jakýsi přijatelný názor pro všechny skupiny a zbytek blbců se k tomu přidá. A to jsou ty situace, kdy je třeba říct, že máme záchody pro muže a pro ženy. Historicky tomu tak bylo a bude tomu tak i do budoucna (některé ženy jistě přivítají, že se mohou upravit bez civění mužů). A že ti „přešití“ jsou jaksi mimo systém… to jsou přeci i bez záchodů. Nebo máte pocit, že ne? Kdo tedy chce ať jim záchod udělá, ale není možné to prostě přijmou pro veřejně přístupné budovy jako povinnost, a to ani do budoucna. Navíc jsme přece natolik demokratiční, že pokud někomu tento systém nevyhovuje může se odstěhovat, třeba do Sýrie, kdy mají třeba k ženám muži úplně jinou úctu nebo ke křesťanům, nebo třeba někam do EU, kde na Vás budou zpravidla pohlížet jako na občany druhé kategorie. Stejně tak se domnívám, že není možné nějakým nařízením EU stanovovat počty zaměstnaných žen. Např. v přímé výkonu u policie je to dle mého na škodu akceschopnosti hlídky. Pokud chceme ženy u policie v přímém výkonu měla by být až třetím členem hlídky, čili tak jaksi navíc (samozřejmě nemluvím o výjimkách, kdy máte v hlídce třeba mistryni Evropy v nějakém bojovém sportu).
A to je to se musíme naučit, říkat co si myslíme a nebát se říct například, že si myslíme, že Horáček se jako kandidát na prezidenta diskvalifikoval tím, že zbohatl na neštěstí jiných – na hazardu. Nebo třeba Miloš Zeman … ten je fakt drsný, ale důvěřuje mu více jak polovina obyvatela, všem je už léta znám a tak se dalo předpokládat jak se bude chovat, když si ho zvolí – byl asi tedy zvolen demokraticky a nezbývá nám tedy tuto skutečnost přijmout a čekat na další volby. Na druhou stranu musím i uznat, že mám pocit, že zrovna on je docela dobrým příkladem člověka, který říká co si myslí, byť ne vždy zvolí způsob adekvátní postavení hlavy státu na rozdíl od distinguovaného, ale nemastného neslaného Sobotky........ A tak se tedy nebojme říct, že například tábor v letech rozhodně nebyl koncentračním táborem jak se nám snaží vnutit někteří pomatenci u politických vesel. Tím autacku navazuji na tvoji otázku, kterou jsem viděl včera večer a chtěl jsem na reagovat ráno, ale někdo nám ji odstranil...... Tak tedy i k této tvé otázce. Ano myslím, že je naprosto vpořádku pokud je většinová společnost chráněna před nepřizpůsobivými, zloději, flákači. Pak je jenom otázkou jak to docílit. Myslím, že vůči flákačům a neužitečným jedlíků, kteří jen vysávají systém by se oplatilo začít finančně podporovat jen ty co pracují a třeba vydělají málo a nikoliv ty co nepracující a ještě si pomáhají na černo. Tvrdý systém by vyřešil problém s flákači. Z části z nich by se stali zaměstnaní a z části zloději a ti samozřejmě patří do kriminálů. S tímto souvisí, že náhradní tresty jsou možné jen u nedbalostních trestných činů, ale ostatní musí zůstat zavření. Raději budu platit více na daních, abychom měli dvojnásobek míst v kriminálech, hlavně když mě spolenčost ochrání před těmi co mají třeba dvacet majetkových trestů, protože ti vylezou a budou krást znovu. Po třetím úmyslném trestném činu by měl být trest minimálně 10 let. Bude to pro mě přijatelnější než mít každých deset let vybraný sklep a třeba jednou za život se v rodině setkat s ukradeným autem nebou loupežným přepadením. To jsem pěkně odbočil co?

Smlouvyzdarm

Pro Danina65 … když máš dovolenou…