MonkeyKing

Proč nejste veganem nebo vegetariánem?

Maso je pro člověka mnohdy nezdravé (to co prodávají v krámě určitě) a co se týče bílkovin a proteinu, d áse nahradit jinak.

mléko a mléčné výrobky se dají nahradit, ovšem přiznávám, že všechna ty almond mléka jsou drahá a mě osobně to také brání je kupovat

Nejlepší odpověď
Hlada

Lenost a komfort měnit svou dietu

Ani jedna z možností.

  1. Jako člověk jsem všežravec, proto žeru včechno.
  2. Veganství a vegetariánství nemá žádnou logiku. Je to samoúčelný extrémismus, fanatismus, obchodní záležitost.

Další odpovědi
Raluvud

Rozežranost

Ani jedna možnost. Nemám zájem o to být vegetariánem.

jirka F

Rozežranost

Chybí jiná možnost. Já bych vegetariánem nechtěl být už jen proto, že mám rád kroupy, jitrnice, řízky a jiné, těchto potravin bych se vdával těžko (samozřejmě tak jako každý rok znovu se snažím držet masopust až do Velikonoc).

replicator

Finance

Když bude příznivá cena a získám více nutridičních hodnot tak se klidně adaptuji :D

zjentek

Rozežranost

Při troše nadsázky by se dalo říci, že maso JE ROSTLINNÉHO PŮVODU! Vžidť co ta zvířata žerou? Z čeho jim „roste maso“? Tak jasně, známe i šelmy, který žerou výhradně maso, ale kolik takovýho masa my středoevropané sníme? Vždyť i ten bravek dostává do chlívku pomyje a podobný šlichty, víceméně zbytky rostlinnýho původu a sem tam živočišného, nebudeš ho přeci krmit masem, nejseš tak bohatej mafiozo, i když on mrtvoly klidně zvládne, ale taky jde o výtěžnost, nenecháš bravka prožrat 5tisíc, když suroviny po zabiječně z něj budeš mít tak za tři!
A taky se říká, při častý konzumaci šelem a dravců, žeroucích JEN MASO, vzrůstá u člověka AGRESIVITA a celkově se pak tím směrem bystří i jeho smysly a vlastnosti, jako je postřeh, úskočnost, takový to maskování se a sledování méně bystrých, stalking a prostě všechny ty jevy spojený s ADHD!
Tak to je dostatečnej důvod, proč (ne)být veganem. Na to stačí obyčejný rostlinný maso. ;)

Roman71

Finance

a zadruhé, žádný extrém neprospívá zdraví. Dlouhodobě to lidskému tělu nic dobrého nepřinese a zdravotní problémy na sebe nenechají dlouho čekat.

lota

Rozežranost

Ale maso jím minimálně a od dneška (Popeleční středa) zahajuji maso-pust až do Velikonoc, je to taková má každoroční tradice.

Zdroj: http://ukocou­radoma.cz/maso­pust-2018/

quentos

Chybí jiná možnost. Nejsem vegetarián (nikoli „vegetariánem“) proto, že být vegetarián je nepřirozené. Všechny ty kecy vegetariánů o „podobnosti trávicí soustavy“ s býložravci jsou jen zoufalá snaha tonoucího chytit se stébla. Pralidi byli v daleko větším spojení s přírodou než jsme my dnes. Tak proč asi chodili lovit?!

xxx3

Tak třeba moje babička měla po většinu života stravu bližší průměrnému vegetariánovi než současnému člověku (žila na vesnici a maso měli nejvíc jedenkrát za týden, jinak hodně jednoduchá jídla z obilnin, brambor apod.). Dožila se téměř devadesáti let a to prosím lovit nechodila. Zato pralidi, jaký měli průměrný věk dožití (i přes to větší spojení s přírodou)?
To je samozřejmě velmi ošemetné srovnávání, ale takové to žonglování s tím, co je přirozené, to je také dost zavádějící. Je přirozené mít doma topení? Pralidi ho také neměli. Je přirozené užívat v případě nemoci antibiotika? Je přirozené používání anestezie? Je přirozené jezdit dopravními prostředky? A co dnešní nemocniční porody, ty přirozené jsou dnes přece hazardem se zdravím. A tak by se dalo opravdu dlouho pokračovat. Ve srovnání s pračověkem nedělá současný člověk stejně skoro nic. I to maso se upravuje dost jinak. Pokud někomu vyhovuje být vegetariánem, ať je tedy vegetariánem, to je celé. Nevidím důvod, proč to nějak povýšeně shazovat.

MonkeyKing

Moje řeč, pračlověk chodil lovit, aby se uživil a bylo to předtím, než začal pěstovat zeleninu atd. (potom chovat domácí zvěř).

Dnes ale právě máme vědecké poznatky a navíc chov tura přispívá ke změně globálního klimatu a většinu obilí, kterým by se dal nasytit celý svět spásá dobytek!

Mc Merkurion

… quentosi: …chtěl jsem napsat to stejný …