kurec

Proč nejsou všichni lidé na světě stejně chytří?

Nejlepší odpověď
annas

Proč,. proč, proč. Tento typ otázek kladou malé děti, které poznávajío svět a jsou zvídavé, ale ii zvědavé.,

Mě by zajímalo, proč si myslíte,. že nejsou všichni lidé na světě stejně chytří?"

Když se takto ptá dospělý člověk, předpokládá se, že má nějaké předchozí vědomosti z vývoje člověka, biologie atd. Dostane odpověď od vědy?

Tedy proč? Proto, že existuje zákona dialektiky – zákon jednoty. a boje protikladů.

Další odpovědi
Edison

To už tu bylo. Moje odpověď… tedy přesněji Jozef Švejk na to odpověděl: „Nemůžou bejt všichni chytrý. Ti hloupí musej dělat výjimku, protože kdyby byli všichni chytrý, bylo by na světě tolik chytrosti, že by z toho byl každej druhej úplně blbej.“

Schluker

To je jako ptat se proc nejsou vsichni stejne vysoci, proc nevypadaji vsichni stejne atd. Za vsim je vlastne jenom geneticka mutace :)

marci1

To by byla tedy nuda! Člověk ani nemusí být chytrý, stačí nechovat se jako blb! 🙂

Kelt

Taky mne napadla citace ze Švejka a navíc, dnes ani dva lidé, kteří studují to samé, neví to samé.

Gus_Fring

Někdo na to má předpoklad, někdo ne. Záleží ale v čem chytrý. Inteligence se dělí asi na 8 druhů. Někomu jde matematika a fyzika, druhému jazyky, jinému hudba.
Navíc je potřeba, aby byl někdo v něčem výborný a někdo méně. Pouze ti dobří v adaptaci na změnu přežívají evoluci. A jak víme od Stephena Hawkinga:„Inte­ligence je schopnost adaptovat se na změnu. “. Takže ti úplně nejhloupější si nenajdou opačné pohlaví. Tudíž jim se nenarodí dítě, které by zřejmě bylo také velice hloupé.

Kazatel

Protožepak by tento server ztratil smysl 😉

anonym

Stručně: Protože EVOLUCE!

Podrobněji: každý člověk na této planetě je naprosto jiný a jeho genetická výbava zformovaná z části mixem z části náhodile mu dává jiné výhody proti ostatním. Dlouhodobá úspěšnost jeho rodu má rozhodnou o tom, zda jeho výhoda skutečně výhodou byla. Díky tomu nejsme opice na stromech, díky tomu jsme se zformovali v lidské bytosti kterým samolibě říkáme „rozumné“ … a pochopitelně se těmito drobnými změnami které nás navzájem odlišují formujeme dál, v další nástupnické „druhy“, pro které dnešní homo sapiens sapiens bude jen banda primitivů.

zjentek

Gus_Fring, takže chceš říct, že ty nejvymaštěnější másla se orientují zásadně homosexuálně? A věříš, že tahle úvaha má hloubku/logiku? Jen nevysvětluje fakt, že hloupí se přesto STÁLE RODÍ hlava nehlava.

Edison

Pak by se nenašel nikdo, kdo by položil takovou otázku.