Proč nejsou vratná víčka od piva, když při jejich pomalém otevření se většinou vůbec nepoškodí?

To jsou tak levná na výrobu, že se to nevyplatí vracet? Jaká by teoreticky za jedno mohla být cena?

Nejlepší odpověď
annas

Třeba i víčka od zavařenin jsou problém. Zřejmě je výroba nových levnější než využití starých. I když se zdá, že je víčko nepoškozené, nevyhovuje předpisům. Ale můžete je odevzdat ve sběrně.

„Pokud jsou to klasická víčka, která jsou zpravidla potažena nějakou gumou, tak je nelze vytřídit nikam. Pod gumou je vetšinou hliník nebo jiný kov, ten třídit lze, potažený gumou patří ale do smíšeného odpadu. Samotnou gumu také nelze nikam vytřídit. Pokud jsou víčka pouze kovová, lze je vytřídit do kovů, které odebírá téměř každý sběrný dvůr. Hliník lze separovat zvlášť od dalších kovů a druhotně zpracovat. Vytříděný hliník lze např. v Brně dávat do všech sběrných dvorů“
Autor: Lucie Anderová

https://www.ve­ronica.cz/otaz­ky?i=145

Další odpovědi
Hlada

Těsnění je jen na jedno použití.

Mc Merkurion

.. ale jsou, jakmile jich máš dost, můžeš je prodat do sběrů železa …