huxa

Proč nejsou věznice takové, aby propouštěli bezpečné lidi, ale propouští labilní zloděje/vrahy?

Určitě by stálo za pokus v polovině cel vymalovat alespoň jednu stěnu barevně-žlutou, světlou modrou či zelenou, takže spíše zářivějšími barvami. Vsadil bych se, že lidé, kteří by byli v těchto celách by měli minimálně o 50% menší „pachatelnost“ trestních činů po propuštění.
Také by je měli umět začlenit do běžného dne-alespoň 4 hodin práce, poté by si mohli uvařit v kuchyňce na cele jídlo z přidělených surovin, poté by mohli mít třeba výukové kurzy jazyků, …, dále by mohli mít také přístup hodinu denně k PC s internetem a omezenými stránky, kde by si nemohli s nikým psát, popř. všechny odchozí zprávy by museli kontrolovat dozorci. Člověk, co by z tohoto vězení vyšel by určitě byl chytřejší, než když tam vcházel, měl „lepší“ denní rytmus a takovéhoto člověka by se určitě už tolik nebáli lidé zaměstnat. Co si o tom myslíte? Neměli by se takto transformovat věznice a i různá další nápravná zařízení, minimálně přebarvením na žlutou?

Nejlepší odpověď
Drap

Obrať se s důvěrou na svého poslance. Bylo by to moc pěkné, ale v tomto systému je to utopie

Další odpovědi
anonym

Vězení má být trestem a ne jako internát.Už takhle se mají trestanci lépe než lidi na svobodě.
Pracoval jsem ve dvou firmách kam dováželi trestané na práci (bylo to lehčí vězení).V obou případech potrestaní končili o půl druhé (pracovali na směny, takže o půl desáté), aby se mohli vykoupat, protože POTRESTANÝ SE NESMÍ MÝT SPOLEČNĚ S CIVILAMA.My jsme MUSELI pracovat až do celé hodiny (14.00, 22.00).Oni stáli už pět minut před koncem pracovní doby na vrátnici omytí, převlečení a my ještě dělali.Když bylo potřeba přesčasy, tak dělali také (12tky), ale druhý den mohli přijet až o 4 hodiny déle na pracoviště (MAJÍ NÁROK NA 12 HODINY ODPOČINKU) na nás nikdo ohled nebral, my museli přijít normálně.Také jsme pracovali i přes sobotu či neděli, ALE ONI MAJÍ NÁROK NA 1 DEN V TÝDNU NA VOLNO.
Z vězení dostávali čtvrtku chleba (1 velká veka na 4 díly) a něco k tomu, salám, sýr, jogurt apod.Z chleba ukrojili jeden krajíc a ostatní VYHAZOVALI, že chleba není žrádlo pro ně (jejich mluva).
Byl jsem již několikrát nezaměstnaný a víš jak jsem byl naštvaný, že já nemám ani na ten krajíc chleba jako měli oni.
A tak bych mohl napsat spousty případů v čem se má potrestaný lépe než obyčejný dělník ve fabrice (zadarmo si mohou udělat výuční listy, zadarmo mohou sportovat apod.)

Psychotic

Problém je v tom, že takové vězení by pak pro mnoho lidí nebylo trestem. Proč by bezdomovec pak nezkusil třeba vykrást banku? Buď by vydělal milion korun nebo by si šel sednout do krásně vymalovaného vězení s teplým jídlem a internetem zdarma. Nebo obojí.

rigormortis

Neříká ti nic penologie?
Navíc normálně dělají, pokud chtějí a nebo pokud nejsou zdrhači.
Výukové kurzy mají v rámci rekvalifikace.
Ve vězení jde o to, aby člověk trpěl za své činy a v dnešní době i bylo možné ho zařadit zpět do sociálního života, existuje na to spousta center integrace, to že je neznáš, neznamená, že se neexistují.
Nevím jestli někoho znáš z vězení, ale odděluj vazbu od vězení.

ivzez

Žlutou barvu přímo nesnáším a dovedu si představit,
že pokud takto vymalujete celu člověku,
který je na tom podobně, dosáhl byste pravého opaku.

huxa

Psychotic-To se děje spíše v tomto období. Zde by prostě musel tento řád dodržovat a vydělávat na sebe, ne pouze si sedět a přemýšlet, co udělá příště, což by většinu lidí odradilo.

Psychotic

Tedy bychom trestali neschopnost žít ve společnosti poklidným žitím v jiné, menší společnosti.
Myslím, že po světě běhají lidé, na které poklepání na rameno a domluva, jak se to má dělat správně, nepomůže.
Zbavování se lidského odpadu je jedna z nejtěžších otázek moderní společnosti a nejsem si jist, jestli benevolentnější přístup pomůže.