Avatar uživatele
JájsemRaibek

Proč nejsou ve vrtačkách a rozbruškách používány asynchronní motory?

Asynchronní motor nemá kartáče (uhlíky), které je třeba u komutátoru měnit.
Proč nejsou tyto motory používány třeba ve vrtačkách nebo rozbruškách, popř. jiném ručním nářadí (ale třeba i ve vysavačích)?

Zajímavá 0 před 1846 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

Protože mají při rozběhu velmi malý točivý moment a nedají se u nich jednoduše regulovat otáčky. Naopak, u stejnosměrných motorů s klesajícími otáčkami stoupá, což je výhodné právě u ručního nářadí. U vysavačů jsou zase důležité vysoké otáčky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Hlado, ukaž mi vrtačku s SS motorem, která je „do zásuvky“. U těchto nářadí se používají komutátorové AC motory. S tím momentem je to taky kapku jinak. Ono by to asi chtělo o motorech něco naštudovat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… a může teda někdo odpovědět namísto těch blbejch remců ??? taky by mne to zajímalo, jen jsem se dozvěděl že Hlada nemá pravdu , ale odpověď nikde !!!

před 1844 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hlada

Edison: Odpověď není odpovědí na zadanou otázku.
Toto není technické fórum. Když bude tazatele zajímat rozdíl mezi stejnosměrným motorem a komutátorovým AC motorem nebo přesný průběh točivého momentu, je na to prostor v diskuzi.

před 1845 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
elkon

Hlada – Odpovídáš na otázku špatně. Asynchronní, nebo komutátorový motor není stejnosměrný. Když tomu nerozumíš, tak se do toho nemontuj, tazatele pouze pleteš.

před 1845 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek