Proč nejsou v ČR i lesy sekvojí, když se tu dají pěstovat a na pár kousků se dá v ČR narazit?

Nejlepší odpověď
Drap

Pěstovat se dají. Ideální podmínky však zde nemají, přírůstky jsou malé a jako hospodářské dřevo se u nás téměř nevyužívá

Další odpovědi
cochee

Po mnohaletých zkušenostech biologů se dnes zastává názor, že není dobré sem zavlékat nepůvodní druhy. Co když jsou sekvoje mezihostitelem nějakého svinstva, které zde nebude mít přirozeného nepřítele, zato vyhubí nějaký původní druh?

Kepler

Výskyt sekvojí je omezen na Spojené státy americké – pobřeží jižního Oregonu a Kalifornie. (wiki)
Tam je klima dost odlišné, proto se ani v USA jinde nevyskytuje. U nás by se jim asi moc nedařilo.