hapiky

Proč nejsou špičkoví vědci tlustí?

Znáte nějakého?
Četl jsem, že obézní člověk je v myšlení pomalejší.

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Co si myslíte vy?

Nikdy jsem neuvažovala, proč je např. některý člověk tlustý, jiný hubený
Někdo může mít zdravotní problémy, jiný se přejídá,.

Některé vědce jsem viděla v TV, ale věnovala jsem pozornost tomu, co říkají, nikoliv, jak vypadají.

--
Nevím. Snad se zaberou do práce a zapomenou na jídlo, nebo jsou někdy ve stresu, takže nemají na jídlo pomyšlení. Jedí jen, že jedí.

Mají „správně nastavený mozek“, protože mozková činnost ovlivňuje chuť k jídlu.

Další odpovědi
Palpatine

Jak řekla led, nelze to vzít obecně, ale podle je důvod proč je většina vědců, kteří jsou úspěšní a špičkoví, nejsou při těle je zřejmě ten, že aby byli špičkoví, tak musejí tvrdě makat.Většina z nich dělá až do noci, věnují své práci celý život a přepracovanost a nedostatek spánku vede ke stresu, což vede k hubnutí. Dále taky aby byli úspěšní, tak nemají čas tolik jíst a mnohdy si i oběd odpustí. To jsou bohužel věci, které člověk musí obětovat aby byl ve svém oboru úspěšný.

led

Nemožno zovšeobecňovať. Aj špičkoví vedci majú ľudské vlastnosti, tak ako ostatní.

EKSOT123

Jejich chlebem je práce, která je drží při životě?(Jen mě to napadlo, variace na evangelijní téma.) Stephen Hawking měl asi i jiné důvody.