zjentek

Proč nejsou márnice ve vyšších patrech budov, ale naopak jsou vždy v suterénu?

Anebo je tomu tak jen ve filmech?

Nebo je k tomu důvod?

(Takových věcí si já všimnu.)

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že kvůli snadnější manipulaci. Příjem, pobyt v chlaďáku, výdej. Není potřeba výtah.

Další odpovědi
aliendrone

Asi to bude tradice, jakkoliv fyzika v tom hraje i dnes roli. To víš, chladný vzduch má tendenci se držet nízko a ze sklepa se mu „moc nechce“. To je dobré (nízká teplota) pro skladování ostatků, jakkoliv to dnes již nění absolutně nezbytné, jako třeba před nějakými 100 lety, kdy si o nějakém chladícím/mrazícím zařízení (pro tyto účely) mohli nechat jen zdát. :)

Drap

Z důvodů manipulace a snadnější tepelné izolace.

Ametyst

Aby mrtví nepřišli do styku s živými.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

zjentek>>> „(Takových věcí si já všimnu.)…“

Hele bejku… NETAJÍŠ nám „NĚCO“?!? ;) :D :D