Proč nejsou kolky na placaticích?

Nejlepší odpověď
Hohny

Já mám za to, že placatice se prodávají buď samotné nebo v balíčku s flaštičkou alkoholu, ale vždycky je placatka prázdná, takže kolek není potřeba.

Další odpovědi
Jikra

U nás se pod pojmem placatice skrývá plochá lahvičku obsahující z výroby nějaký alkohol (převážně Tuzemák) o objemu 0,2 L. Já mám před sebou placatici (bohužel už prázdnou) od rumu a je na ní kolek jako hrom s údajem 101017E1AD a datum na zadní straně skla je L 01. 07.11 A.

anonym

Hohny, placatice s alkoholem, ty skleněné, nemyslím tvarované do kapsy