Lukáš Rusek

Proč nejsou jarní prázdniny ve stejný týden na všech školách?

Jaký je důvod toho, že má jiný okres prázdniny jindy? Proč to prostě nemůže být stejné třeba jako vánoční prázdniny?

Nejlepší odpověď
annas

Odpověď jste mohl mít hned, využít našeptávač a archiv.

Jedna z již položených otázek
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nema-cela-cr-jarni-prazdniny-ve-stejny-tyden

"1. Termíny jarních prázdnin se stanovují rozdílně pro různé části republiky, aby se na zasněžených tuzemských kopcích vystřídaly všechny děti od Aše po Ostravu. Omezená kapacita rekreačních středisek.

První okresy zahájí týdenní volno v pondělí 4. února, poslední v pondělí 11. března.

2. To je určitá nevýhoda, když každé dítě chodí do školy v jiném okrese a má tedy i jiný termín prázdnin. Není sice šťastným řešením požádat o uvolnění ze školy, ale i to jde.

inak – společně prožít letní prázdniny, o jarních se vystřídat.

Jenže klouzavé prázdniny byly zavedeny na základě stížností rodičů, že nemohli sehnat na horách ubytování, když se rozjely na hory rodiny z celé republiky.

Ideální řešení zřejmě neexistuje.

Další odpovědi
autacek

Asi proto, že možnosti rekreačních středisek, třeba na horách, jsou omezené.

V neposlední řadě je to i kvůli rozložení případné dovolené v průmyslovém sektoru.

Emefej

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-nema-cela-cr-jarni-prazdniny-ve-stejny-tyden