křemílek

Proč nejsem bohatý

Nejlepší odpověď
Hamon

Protože si to nezasloužíš.
Říká se, že nejbohatší není ten, kdo má nejvíc, ale kdo má nejmenší potřeby. Když budeš mít roční příjmy milion a mandatorní výdaje také milion, nebudeš si moct dovolit ani koblihu.
Když vyděláš dvacet tisíc, ale výdaje budeš mít jen deset tisíc, budeš si moct dovolit luxusní dovolenou klidně dvakrát do roka.
A když mluvíš česky, předpokládám, že žiješ v Česku. V tom případě jsi bohatý – srovnej např. s obyvateli Afriky.

Další odpovědi
led

Máte šťastie, že ste človek a môžte si položiť aj takúto otázku. Iné živočíchy zvery,vtáky,pla­zi,ryby túto možnosť nemajú a ani ju nepotrebujú. To znamená
Bohatí sme našou schopnosťou rozmýšľať.
Bohatstvo nie sú len peniaze, moc a sláva.
Bohatstvo je i radosť zo života.
Bohatstvo je to, čo sme, naše chápanie sveta okolo nás
Bohatstvo je i vnímanie nehmotných citov, ale aj naopak, i možnosť odovzdať svoje city iným

Awe

Bohatý můžeš být i bez peněz.Záleží jaký máš přístup k životu.Jistě že bych bral větší výplaty,ale mohl bych být na tom hůř.A popravdě jsem docela spokojen.Nikdy nidko není spokojený a chce pořád víc a víc.Máš 500 000 měsíčně tak chceš 1 000 000,máš 1 000 000 tak chceš 2.Ono je třeba užívat života i bez peněz a materiálních blbostí.

anonym

Na finanční analýzu tak stručná otázka nestačí. Měl bys to rozvést…

marci1

Bohatý je ten, kdo je moudrý. – Horatius
Nejlepší věci v životě jsou zdarma. – John Goodmann

Kelt

Pěkně je to rozepsáno v knize Pozitivním myšlením k úspěchu od Napoleona Hilla, kde se také jeden člověk na to ptá.

zjentek

důvody bývají často prosté ..třeba máš jen dobrou povahu, nebo jsi férový, nebo tak něco ,)

anonym

Polož si také otázku ; proč nejsem chudobný – nemajetný !

Krakis

Protože jsi takový vůl,jako já ! Nebo tak charakterní ?

Hamon

„marci1
Nejlepší věci v životě jsou zdarma. – John Goodmann“ – ale platí se za ně nejvíc.

zjentek

hamon a co když má vysoký výdaje kvůli dovolený a koblihám?

Hamon

Pak místo dvanácti dovolených a jedné koblihy ročně si dát jednu dovolenou a dvanáct koblih :)