rybíz

Proč nejdou označit nezajímavé otázky a proč nejsou i záporné palce? Otázka hlavně pro admina!

Jako např. novinky. cz. Dnes tady čtu různé hádky o otázkách, palcování, urážkách apod. Abych pravdu řekl, mě palce na mé otázky a odpovědi vůbec nezajímají, ale zároveň taky se mi nelíbí palcování za hloupé odpovědi ( např. „najdi si to na googlu“. Každý není tak zkušený a znalý různých způsobů vyhledávání na internetu. A proto využije tyhle „odpovědi“, aby se dověděl co potřebuje.

Nejlepší odpověď
annas

Napsala jsem příspěvek do diskuze, mám stejný názor jako Quentos.

K další části Vaší otázky. Dotazují se školáci, kteří dostanou domácí úkol, nechce se jim hledat, ale chtějí, aby úkoly někdo vypracoval. My stálí uživatelé jsme se domluvili, že jim práci nebudeme usnadňovat. Samozřejmě mohou vyhledat a požádat o kontrolu. Stále se opakující jména – ani nepoděkují.

Nebo se vkládají soutěžní otázk. Když nevím, nebudu soutěžit atd. Proto je někdy odpověď – najdi Googlem – na místě. Přece se má student snažit přijít na odpověď sám. Určitě má i učebnicemi – tím že sám hledá, učí se.

Dále se objevují odkazy na Odpovědi, protože některé otázky se opakují. Někdy jde opravdu o pohodlnost. Když se snažím odpověď vyhledat sám, mnohdy to mám dřív.
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy.
otázky
tím, že sám hledá, se učí.
má i učebnice

Další odpovědi
quentos

záporné palce byly, dělaly však víc škody než užitku (stačilo mít odpůrce a měl jste záporný palec za všechno…), proto byly zrušeny

anonym

včera jsem si všimla že když se tady v minulosti někteří uživatelé bavili o spravedlivém bodování tak dnes dávají body jen svým příznivcům a na správnost odpovědí se dívají až naposledním místě

GM

Lidi, vykašlete se na body a na palce! Za čím se to tady honíte! Pokud se vám otázka líbí, odpovězte, nelíbí – ingorujte! Pokud se vám odpověď líbí nebo vám pomohla, opalcujte, nelíbí – ignorujte! Nechápu ty žabomyší války a hádky na Odpovědích.
Doplňuji:
Chodím sem pro zábavu a poučení, ale teď už se sama sebe musím ptát, proč sem zas lezu.

Sandy

Palce dolů dřív byly, ovšem bylo zde dost „vtipálků“ kteří je rozdávali, asi z nudy nebo možná proto, že se jejich odpověď u otázky posunula na vyšší místo – nad odpovědi s červenými palci dolů. Dost často se pak tady o tom diskutovali, uživatelé si stěžovali a ptali se, kdo jim zase ten palec dolů dal (tenkrát se ještě nezobrazovala jména u hvězdiček a u palců jako teď).

A označování nezajímavých otázek? Já když se tady na něco ptám, tak je to pro mě důležité, takže by mě možná mrzelo a zároveň naštvalo, kdyby třeba pět lidí označilo otázku za nezajímavou a vznikali by podobné hádky jako tenkrát s červenými palci.

ReHu

Opakovala bych. Souhlasím.
Hlavně s burakem, GM a Sandy.

rybíz

O palcování dříve nic nevím, zaregistroval jsem se v únoru a položil jednu otázku a od té doby jsem tu asi do července nechodil, až pak.

kropitko

to rybíz budu reagovat jen na část tvého dotazu,,,já myslím,že když je člověk schopný najít odpovědi,tak na banální otázky např.expirace,co to je,,není těžké toto slovo zadat do vyhledavače a vyjede několik odpovědí,,ale budiž,beru to,,ale znova,pokud ta otázka tu padne několikrát,tak není problém využít vyhledavač odpovědí,dokonce to autoři těchto stránek doporučují a až po té přistoupit k položení otázky,,,

Jinak k té první části,,palce záporné byly,zneužívaly se stejně jako ty kladné,admini je zrušili,bylo to v době kdy jsem se na odpovědích objevila poprvé,,takže přesně nevím co tomu předcházelo,,,proto se k tomu nechci vyjadřovat,jelikož o tom moc nevím,,,

annas

Já se vyjádřím, protože budu na Odpovědích téměř rok. Bodování bylo anonymní, takže za dobré odpovědi se dávaly často palce červené a za špatné zelené.
Ti, kteří palce nadělovali, se skrývali za anonymitu. Je pravda, že se tolik nepalcovalo, ale spravedlnost neexistovala, vlastně ani teď není. Kvůli tomu palcování jsem z Odpovědí na krátkou dobu odešla.

annas

Kropítko, šlo o nespravedlivé palcování – já jsem např. za správnou odpověď dostala dostala červené palce a jiní za nesprávné nebo neúplné třeba 5 palců. Tehdy jsem nechápala, ale teď už je mně to jedno.
Virtuální svět – nepředstavovala jsem si, že jsou v něm lidé zlí..

annas

Takže vlastně znevažování odpovědí. Teď se zase objevuje víc veřejného osočování, napadání …

kropitko

Annas,palec sem,palec tam,,,já jsem se také na chvíli odmlčela a bylo to hned z několika důvodů,,,,a palce v tom hrály malou roličku,,,spíš naopak,kdybych jich tenkrát měla méně,tak jsem svoji účast neomezila,,,ono někdy méně,je více,,,,tak to je.