dmatejek777

Proč nejde uhádnout kód na dobíjecím kuponu(O2,..)? Jak je to zabezpečené?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

zabezpečené je to tím, že existuje tolik kombinací, že kdybych napsal kolik, tak ti zahltím linku, protože by se ti to tak dlouhé číslo nějakou dobu stahovalo

Další odpovědi
zzzzz

I kdyby si ho náhodou uhádl, tak by se jednalo o přestupek (krádež). Pokud si ho nezaplatíš, a kredit si takto dobiješ, tak kradeš.

HugoCharles

Pro 14místný kód složený z čísel a písmen anglické abecedy (dohromady 36 možností pro každou pozici) existuje 3614 možností, což je přesně:
6 140 942 214 4­64 820 000 000 mož­ností (to je nějakých šest triliard btw).
Z nich může být funkčních kódů zrovna pro tvého operátora tak kolik.. milion? 10 milionů když hodně přeženu? Nevím, pořád je to o cca 11 řádů míň:
10 000 000 (pro srovnání).

Takže abys měl šanci, že nějaký kód uhodneš, musel bys to zkusit (statisticky):
614 094 221 446 482 (= 614 bilionů) kombinací.
To by ti jednak asi zabralo hodně času (pro představu, kdyby ti každý pokus trval 10 sekund, tak než by jsi měl statistickou jistotu, že něco uhádneš, zabralo by ti to.. wait for it..194 728 000 L­ET) a jednak by si toho asi časem všimli, že z jednoho čísla se někdo ne a ne trefit. :)