Avatar uživatele
FlAsh_7

Proč nejde program spustit z flešky? (viz. popisek)

Nainstaloval jsem program v jednom PC na externí disk. Fungoval. Disk jsem pak připojil k jinému PC a zapnul jsem program přes ikonu v souborech. Nešel mi spustit. Proč nejde spustit? Jde to vůbec?

Zajímavá 0 před 1628 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

To je jednoduché, protože program neběží sám o sobě ale potřebuje mít k dispozici různé podpůrné knihovny, tzv závislosti které se při instalaci instalují také. Pokud nainstalovaný program na flashku přesuneš na jiný pc a tam spustíš, tak na tom druhém PC tyto závislosti a podpůrné knihovny nainstalovány nejsou a proto program neběží správně nebo spíš vůbec, protože se kvůli absenci těchto knihoven odmítne spustit.

Pokud chceš aplikace instalovat na USB flash a používat je na kteérmkoliv PC potřebuješ mít speciální verzi aplikace tzv. PORTABLE verzi která se neinstaluje ale jen kopíruje do nějaké složky na usb flash a podstatné je to, že všechny potřebné závislosti budou spolu s aplikací na dotčené flashce. Portable verze aplikace v důsledku toho zabírá více místa než při běžné instalaci ale je na systému nezávislá protože si všechny závislosti bere s sebou … viz https://porta­bleapps.com/ kde najdeš velké množství aplikací v PORTABLE verzi.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Aha.. ty ses tu nedávno ptal jestli jde program nainstalovat na flash, co???
Tak takhle to zkrátka nefunguje. Pokud program není určen k tomu aby fungoval bez instalace, tak zkrátka bude mít problémy. Při instalaci se kromě kopírování souborů také provádí zápis do registrů windows. Tenhle zápis u Tebe byl proveden jen na tom prvním počítači, na tom druhém už ne.

Dále nevím co je ten druhý počíač zač, zda k němu máš admin práva. Pokud jde o počítač v nějaké korporátní síti (zaměstnavatel, škola,…) klidně může mít spouštění programů z flash zakázáno. V takových sítích je to velice rozumné opatření.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

V té Tvé předchozí otázce k tomuto jsem Ti to celkem jasně napsal. Na zápisy do registrů jsem zapoměl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Toto je důvod, proč jsem včera poradila portable verze propgramů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Linux má něco podobného (ačkoliv řekl bych že je to tam ještě lépe zvládnuto), tam nejde o portable verze, které musí vývojář pracně připravovat a balíčkovat do archivů ale o speciální spustitelné balíčky s koncovkou .AppImage , které se vyznačují právě tím, že úplně všechny potřebné závislosti aplikace jsou uvnitř tohoto souboru AppImage spolu s aplikací, takže kamkoliv takový soubor zkopírujete vždy poběží hladce bez instalace a ke spuštění takové aplikace potřebujete opravdu jen ten jeden soubor AppImage uvnitř kterého už je vše potřebné. Tohle bohužel windows neumí … ale windows toho neumí víc, to by bylo na delší seznam.

před 1628 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

ge0rge>>> Máš pravdu, ale gangster Dochy také. (Nemusí jít jen o knihovny, jde třeba i o cesty zapsané v registrech, takže když na jednom PC se flashka připojí jako disk H a na jiném s jiným počtem disků třeba jako F, je na průser zaděláno) :(

NEJbest na tom je, že jsme se s velkou slávou portable verzemi vrádili do dob starého dobrého DOSu, kdy si každý program své potřebné krámy tahal s sebou (ve vlastním adresáři) a takovéhle problémy prostě NEEXISTOVALY.

Registry blbsystému Windows jsou nejdementnějším nápadem Microsoftu, ze kterého plynou veškeré jeho potíže. Ale chápu proč s tím Hrůzosoft přišel, byla to perfektní věc pro odstřihnutí kontroly uživatelů nad systémem. Ale to už dneska nikoho netrápí. :(

před 1628 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek