scratcher92

Proč nejde klávesa Fn?

dnes jsem zapnul PC a zdálo se, že normálně fungoval. Pak jsem chtěl zesílit hlasitost, ale nic se nestalo. I když jsem „odebral“ kryt klávesy, nic se nedělo. A předtím to normálně fungovalo. Nevíte co s tím?

Odpovědi
McArthur

Klávesa Fn je funkční klávesa, která sama o sobě nic nedělá. Je potřeba tuto držet a přitisknout jinou klávesu, která vykoná požadovaný příkaz.

Pokud kombinace nefunguje, potom nemáte nainstalovanou utilitu dodávanou s klávesnicí nebo byla deaktivována při aktualizaci Windows. Nezbývá nic lepšího, než-li se podívat na web výrobce klávesnice a stáhnout si aktuální verzi utility.

Máte-li na mysli notebook a ne PC, potom platí totéž, jen se musíte podívat na web výrobce notebooku, a to do části Download či Stažení ovladačů.