mathew.hasis

Proč nejde černá díra zaznamenat?

Dobrý den díval jsem se na dokument o černých dírách a bylo tam řečeno že černá díra nebyla nikdy natočena ani vyfocena .. z jakého je to důvodu? nelze vyfotit protože pohlcuje světlo nebo proč? Děkuji za vysvětlení :) .. PS: černé díry jsou opravdu fascinující .. už jen to že jich je ve vesmíru nespočet a vpodstatě přitáhnou vše co jim vstoupí do cesty. Hezký den

Nejlepší odpověď
mosoj

Černá díra má obrovskou hmotnost a z toho důvodu má tak obrovskou gravitaci, že nedovolí světlu opustit černou díru. proto ji není možné spatřit. Ve kutečnosti je vidět pouze černý prostor odtud název černá díra.
V každé galaxii se nějaká černá díra nachází. V naší galaxii je jedna z těch „menších“ černých děr, která má hmotnost jako 3 000 000 našich Sluncí!
Ve vesmíru jsou ovšem černé díry které mají
hmotnost několika miliard našich Sluncí. Gravitační síla v takových černých dírách je obrovská a pohltí všechnu hmotu včetně světelného záření.

Další odpovědi
lexx

Je to hypotetický vesmírný objekt vymodelován matematicky a možná ani neexistuje.