Achaleus

Proč nehoří voda ?

než se zasmějete otázce uvědomte si, že k hoření má vše potřebné

Nejlepší odpověď
venkovan

Voda hoří. To ví každý hasič. Proto se nesmí ohně s vysokým žárem hasit vodou, protože se voda rozloží žárem na jednotlivé prvky.
Jinak voda oheň hasí tím, že jak se v něm ohřívá, tak ve své podstatě ochlazuje hořící materiál a tím omezuje přeměnu hořícího materiálu na plyny které ve své podstatě hoří.
Je to laicky napsáno – ty procesy jsou trochu složitější.

Další odpovědi
quentos

parádně vysvětlené je to v odkaze (v angl.). Jde o to, že voda je již produktem hoření (vodík shoří s kyslíkem na vodu). Takový benzín např. shoří na CO2 a právě vodu.

Zdroj: blogs.howstuf­fworks.com/2009/08­/11/why-doesnt-water-burn/

iceT

viz modrá lišta
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-voda-nehori-kdyz

mosoj

A co má všechno potřebného k hoření ta voda ??
Pokud myslíte vodík který hoří, ale hlavně s kyslíkem bouchá. Tak to už není voda!! ale vodík a kyslík.

Neblbněte lidi. Vodu lze rozložit na vodík
a kyslík běžně elektrolýzou. Teplem sice také. Ale tento rozklad probíhá až nad 2200 oC ( 2500o K ). Takovéto teploty se běžně při požárech nevyskytují i když to u některých specifických požárů vyloučit nelze. POvrchová teplota Slunce je 5700oK !!

sdesigner

V prvom rade ziadna tekutina nehori. iba vypary z horlavych tekutin. A nad tym ze voda hasi tak ze ochladzuje material s tym by som nesuhlasil. Ano pouziva sa aj na ochladzovanie napriklar horiacich cisterien aby nedoslo k vznieteniu plynov vo vnutri. ale podla mna voda hasi jednoduchym dusenim. ohen bez vzduchu neexistuje. respektive bez kyslika. Voda ci pena ho zadusi. aspon moj nazor. a co sa tyka hasenia velkych ziarov vodou myslim si ze sa nehasia vodou preto lebo tak obrovsky ziar vyvola doslova exploziu pary ked voda v momente zmeni skupenstvo a ten ohen to akurat rozhadze a nie uhasi. tiez len moj nazor.

arygnoc

horenie je oxidácia.
v podstate je každá látka horľavá, za istých podmienok môže horieť.
o sa týka aj vody – samozrejme, nehorí voda ako taká, ale produkty jej rozpadu (vodík).
podobné je to i iných zlúčenín a zmesí – nie vždy „horí“ pôvodne zapálená látka, ale iba jej niektoré zložky.
Veľmi prudké a intenzívne horenie sa nazýva výbuch – toho je schopný napr. i obyčajný prach, alebo prach z obilia, múky, uhlia a pod., ako aj rôzne výpary.

mimochodom: okysličená voda (chemicky): H2O2 sa nazýva peroxid vodíka. Pri kontakte s horľavým materiálom môže spôsobiť požiar. Spôsobuje silné popáleniny a poleptanie.