Avatar uživatele
Heřman

Proč nefunguje v autě topení?

Mám Opel Astra 95. Ukazatel teploty je na nule. Pomohlo by třeba dát před chladič ze předu auta kus kartonu aby auto hřálo tedy teplo z motoru zůstávalo pod kapotou a aby se vzduch neochlazoval jízdou?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3066 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Chladič se chránil před zimou před čtvrt stoletím. Možná ha ty krátké úseky.
Teď už jsou konstrukce motorů řešeny trochu jinak.
Hledej příčinu jinde.

To ti řekli v servisu?

Upravil/a: ReHu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Zkontroluj si, jestli máš vůbec chladicí kapalinu…!
😉
Pak vyměň termostat v chladiči – karton před chladič sice částečně zafunguje, ale motor nebude mít správnou teplotu a minimálně bude víc žrát…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

ukazatel jaké teploty je na nule, teploty vody chlazení? pak je špatný čidlo, nebo ukazatel a navíc termostat, když to netopí. karton urychlí ohřátí motoru a pak bude dříve topit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jmhad

Souhlasím, že může být řada věcí a praxe říká termostat. Ovšem stará praxe – řidiči dávali vždy před chladič deku. Některá auta ji měla i ve vybavení. Já ji tam mám také, protože jezdím ráno krátké úseky a bez ní bych to ani neohřál na 40. Proto se směji těm,co říká,že je to blbost. Motor má být co nejdříve na provozní teplotě cca 90 stupňů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
maxipes

No s tím kartonem to asi můžeš zkusit, ale moc bych to jako řešení nebral, spíš si s tím zajed na diagnostiku, můžu doporučit třeba sem: http://www.au­toindividual.cz/di­agnostika ať se ti na to podívají, ale karton třeba na chvílibude stačit :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek