Proč nefunguje těsnění k odpadu realizované silikonem?

http://www.od­povedi.cz/gate/con­firm_question/5ec­b88692241ef2188c6618057d­86bfb

Nejlepší odpověď
mosoj

Ale funguje. Jenom musíte pořádně namazat dotáhnout a nechat alespoň do druhého dne vytvrdit bez hydraulické zátěže.
Doplňuji:
Pro upřesnění.
Silikonový tmel nevulkanizuje, ale polymeruje. Při polymeraci se uvolňuje kyselina octová ( je cítit ocet).

Další odpovědi
Pájo

Odkaz není bohužel funkční, takže pokud nějak upřesňoval otázku, informace se k nám nedostala..

Těsnění realizované pomocí sanitárního silikonu (vytlačeného z kartuše) se Vám ve vlhkém (a studeném) prostředí nebo na mastném / zaprášeném podkladu nepodaří zhotovit.
Máte v zásadě tyto možosti:

  • sehnat / koupit vhodné těsnění již hotové z jiného materiálu (pryž ap.) a to tam dát nebo
  • upravit (přímo na místě aplikace silikonu) podmínky a povrchy tak, aby silikon vyzrál nebo
  • těsnění vyrobit ze silikonu někde mimo hrdlo, trubku a to v suchu, dostatečném teple a v bezprašném prostředí tak, aby silikon bez problému vyzrál, jak má (za podmínek udávaných výrobcem silikonu)

Děda Louda

Před aplikací silikonu musíš spojované části očistit a DŮKLADNĚ odmastit. Po spojení musí silikon dostatečně dlouho vulkanizovat (aspoň 24 hodiny). Pak teprve bude provedený spoj dostatečně odolný.