huxa

Proč nefunguje klasický printscreen (pomocí tlačítka) ve většině her?

Pouze teoretická otázka, vždy ve hrách to „vyfotí“ pouze černou obrazovku a přece s tím třeba Microsoft mohl něco už dávno udělat, aby to fungovalo naprosto všude, ne?

Nejlepší odpověď
anonym

Po dlouhém sběru informací se s Vámi o ně podělím, proč při focení her či videí je zobrazen pouze černý obrázek.
Mimochodem Martys.cz mluvíš nesmysly, proč by jinak Steam podporoval otisk obrazovky během hry?

Je to z důvodu toho že mnoho programů a her využívá k renderování videa a zdrojového kódu GPU a CPU. Jelikož celo obrazový neboli fullscreen pracuje na principu kdy se na pozadí vkládá černá barva a ta se roztáhne přes celý monitor a fullscreen je ještě renderován v integrovaném GPU a hra je renderována v grafickém čipu tak proto při otisku obrazovky dochází k efektu BlackScreen.
Pokročilejší programy umí vyfotit procesy jak na integrované GPU tak i na grafickém čipu a následně fotky spojit.

Snad Vám toto vysvětlení bude stačit.

Další odpovědi
Braník

na snímání obrazovky se nespolehej na toto,zkus gadvin je bezpečný a funguje na všechny stránky:http://www.slu­necnice.cz/sw/gad­win-printscreen/

tady ho máš:

anonym

Programátoři her nastavili tlačítko tak, aby omezili kopírování obrázků a videí. Já používám program pro snímání fotografií a videa tak, že mi stačí zmáčknout nastavené tlačítko přímo ze zapnutého programu.

Bedy

Opravdu to není vina Microsoftu, ale dělají to vývojaři her, kteří se snaží omezit kopírování obrázků z her. Důvod je prostě prostý.
Řada programů na snímání obrazovky si s tím však dokáže poradit, takže mohu doporučit již zmíněný Gadwin prtscr.

Dochy

Oni za tonemůžou jen programátoři her (jak píše Martys). Oni se v hrách často používají spec. funkce grafické karty, které jdou tak trochu mimo systém. Stejně tak pokud si přehráváte film a používáte HW akceleraci videa, pak vám to také fungovat nemusí. Pokud přehráváte v okně, pak v sejmuté obrazovce máte vše okolo, jen v okně přehrávače uvidíte buď černou nebo fialovou plochu. Přehrávač posílá přímo grafice třeba MPEG stream o kterém Windows „neví“. Resp. ví, ale ví pouze že existuje. Data má jen GK, která stream dekóduje a zobrazuje až do výstupu na monitor do místa, kam ji přehrávač řekne.