stebka

Proč nedrží pájka na kontaktech ploché baterie 4,5V?

Proč nemohu připájet licnu Cu 1,5mm2 (odsmirkováno, kalafuna, pájecí cín 1mm, pistol.pájka) na páskové kontakty ploché baterie 4,5V, před x lety to šlo bez problému, jsou v současnosti kontakty z jiného materiálu?

Nejlepší odpověď
carlosbomber

Skusil bych více nahřát ty kontakty. a taky je odmastil.

Další odpovědi
mosoj

Odmasti to benzinem a nic nesmirkuj.
Já používám pájecí kapalinu neutrální.

dubraro

Použij pájecí pastu nebo kapalinu.

Hlada

Je to nějaká pérová slitina. Jestli je tu nějaký metalurg, mohl by se zapojit. Zřejmě mají dnes pásky jiné složení slitiny než dřív. Chce to zřejmě agresivnější pájecí kapalinu.
Lepší je použít nasouvací konektory.

jpau

Vem to trochu smirkem a bude to cajk 😉

isteron2

Ja som zvykol spraviť otvor na šírku drôtu a potom prestrčiť a zaspájkovať. Keď to nepomohlo prestrčiť matičku so šróbom a zašróbovať na pevno.