paul1

Proč nechráníme mandelinku bramborovou?

Je to hypotetická či absurdní otázka. Mandelinka patří mezi škodlivý hmyz. Myslím si, že mezi zvířaty patří mezi škodnou např. bobři, medvědi, divoká prasata atd. To soudím podle toho, co jejich činnost přináší – u bobrů škody na lesních porostech, ale i na ovocných stromech, u medvědů stovky lidí znetvořených napadením a stovky roztrhaných ovcí atd. Tato zvířata nepatří podle mého názoru ani mezi užitkovou zvěř. Proč je tedy chráníme?
https://epochal­nisvet.cz/jsou-medvedi-skodna/
https://mysli­vostapriroda.es­tranky.cz/clan­ky/myslivecke-rozdeleni-zvere.html

Nejlepší odpověď
Kepler

S tou rovnováhou v přírodě je to velice zajímavé a vztahy jsou spletité a nečekané. Například v Yellowstone jednou dobou téměř vymizeli vlci. Tak jejich populaci obnovili, což vedlo ke snížení stavu jelenovité zvěře, která vážně decimovala porosty dřevin okusováním jejich kůry. Dřeviny se obnovily, což byl povel pro bobry ke stavění hrází. Následně se zvýšila populace ryb s dalšími důsledky. Zkrátka rovnováha byla obnovena.

Další odpovědi
Pepa25

Ano, je to absurdní otázka. Stačí si uvědomit důvod ochrany, třeba bobrů a medvědů a to je vzácnost a ohroženost těchto živočichů (divoká prasata nejsou chráněna!).

Seznam chráněných živočichů viz vyhláška v příloze.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-395#prilohy

ElonMusk

Přeci abychom zasadili zdrcující úder americkým agresorům.

Mc Merkurion

… mandelinka nejni naše, původní, je to emerickej brouk, zákeřná zbraň agresora, proto je naprosto v pořádku, že nejjni chráněná, ať si ji chráněj tam, kde je doma …

Drap

Mandelinka je přemnožená a dělá příliš velké škody. Zastávám názor, že všechny původní druhy, nejen fauna, ale i flora by bylo dobré chránit, do doby než se přemnoží a jejich škody se stávají neúměrné.Jsem přesvědčen, že čím více druhů zůstane zachovaných, tím delší šanci má lidstvo na přežití. Podobná otázka by mohlaqa být i proč chráníme slony, nosorožce, omezujeme lov velryb, proč nevyhubíme všechny včely, když někoho píchnou atd. Možná by přišlo na přetřes i to, proč chráníme lidi? Chtějí jezdit v autech, ať se vybijí, šílený střelec má chuť ně+koho zastřelit tak ať si satřílí atd.

Hufnágl

… a co budeme žrát, když necháme americké brouky na pokoji?

paul1

Ještě doplním tento web do diskuze:

https://www.prav­daomedvedoch.sk/