Avatar uživatele
Pokročilý

Proč nebyly němečtí vojenští zločinci po vyhlazení lidic souzeni vyššími tresty?

Tohle nechápu, němci vyhladili Lidice, aniž by k tomu měly jakýkoli důvod, měli jen domněnku, která se stejně nepotvrdila a stejně vyvraždili celou vesnici aby ukázali odstrašující příklad své moci, vyvraždili dospělí, matky- dokonce i těhotné, chlapce od 15 let, ikdyž jednomu bylo jen 14 let a malé děti,vryždili způsobem, který je horší než u mafie.

Tak tedy nechápu, proč u Norimberského procesu dostali někteří po 10 letech, po 20 letech a doživotní vezení.

Proč nedostali rozsudek smrti úplne všichni neměčtí váleční zločinci, kteří ve vyhlazení Lidic byly namočeni?

Bylo to režimem, nebo soud byl příliš schovývaví.

To mě dost zaráží. Napište prosím ,co si myslíte.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Frank byl popraven už dřív, tak koho bys chtěl soudit? Jaké důkazy bys předložil? Nemyslíš, že je lepší zločince odsoudit za "drobnost" na deset let, než ho soudit za skutečná zvěrstva, ale muset ho pro nedostatek důkazů osvobodit?

Vítězům tehdy nešlo o pomstu ani spravedlnost, po takové válce by museli vyhladit "půl Evropy", aby bylo všechno zlo potrestáno. Šlo jim o odsouzení ideologie jako takové.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zcela s váma souhlasím neboť zastávám názor že všichni představitelé, ne obyčejní lidé kteří museli, jakéhokoliv zrůdného režimu ( tedy i toho komunistického ) mají nést následky za svou podporu těchto diktátorských režimů.


Avatar uživatele
Zlatý

Mně mnohem víc vadí, kolik válečných zločinců nejenže nebylo odsouzeno,
ale ani souzeno, protože se jim mj. díky "Vatikánu" podařilo utéct.

Současné Německo se snaží postavit před soud ty, kteří ještě zbyli
(a které se podaří najít – některéi v Německu samém) …

A co říkáte informaci o údajné dohodě USA s válečnými zločinci, podle níž má zločincům zůstat občanství USA a vyplácený důchod za dobrovolné opuštění USA?
Toto (zatím) nemám jak ověřit, ale jestli je to pravda …


Avatar uživatele
Bronzový

Protože to byli jen řadoví vojáci a plnili rozkazy, nedělali žádné prasárny ve vlastní režii (např. znásilnění).

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

Pepa25

ivzez: nevím, jaký máte zdroj. Vycházel bych spíše z výročních zpráv Wiesentalova centra, kde např. za r. 2012 si spolupráci USA - minimálně tedy po r. 2000 - pochvalují:
http://www.zasvobodu.cz/…

Avatar uživatele
Zlatý

ivzez

Vím, že USA a Wiesentalovým centrem spolupracují, ale podle některých článků (vím, že články nejsou spolehlivým zdrojem informací) to občas "zadrhne" na tom, že soud by sice dotyčného vyhostil, ale protože jde o naturizované občany USA, má být potřeba ještě schválení vlády.

Nedávno jsem četla o jednom člověku, který se na základě takové dohody měl vystěhovat do Chorvatska. On sám na otázku důchodu neodpověděl, ale potvrdil to jeho syn, který žije v USA (podle syna si otec důchod zaslouží).

Mezi poválečnými uprchlíky z Německa bylo i hodně odborníků, jejichž služby měly využívat různé země (po válce byli odborníci potřební všude, takže mi toto nepřipadá nevěrohodné).

Informace mám převážně z německých webů, které se zabývají historií. Ale chtělo by to i informace z USA a dalších zemí. Německy umím slušně, ale angličtina mi stačí s bídou na počítač.

[Podmiňovací způsob v odpovědi na otázku i zde používám pro informace, které (zatím) nemám potvrzeny. Píšu o nich mj. proto, že by někdo mohl vědět víc, mohl by mne doplnit, opravit nebo někam nasměrovat.]

Téma II. světové války mne zajímá čím dál víc. Před pár týdny jsem se např. dozvěděla, že v jednotkách RAD mělo působit i několik Čechů, což mne dost překvapilo. Domnívala jsem se, že v RAD působili jen Němci. Zkouším k tomu dohledat další informace. Dostávám se do různých německých fór, která mne nasměrují dál …

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2161
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 927
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 531
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.