jjj123456789

Proč nebyli signatáři tzv. zvacího dopisu oběšeni za vlastizradu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ty si myslíš , že nějaký dopis něco ovlivnil ?
Doplňuji:
Prostě Rusové se s USA dohodli.

Další odpovědi
Mirdas

Bohužel o tom opět rozhodovali komunisté, jejich přátelé, tentokráte ovšem jakoby bezpartajní.
Souhlasím že by si zasloužili ten nejvyší trest za vlastizradu, neboť pozvat na vlastní národ ozbrojené vojáky z Ruska ( dříve ze SSSR ) a dalších takzvané spřátelené státy aby tu stříleli do lidí a potlačili tím jakési nepokoje je opravdu neospravedlivi­telné.
Právě o tento dopis se Brezněv opíral v argumentaci, proč nás okupujou.
Jak sám se ovšem dočtete, i tato zrůdnost se dá podle některých vysvětlit spoluůčastí a tedy vinou U.S.A., takže soudruzi v tom zřejmě byli zcela nevině !

Pepa25

Stíhání proběhlo až po roce 1989, když už byl problém dát dohromady důkazy: http://www.li­dovky.cz/za-zvaci-dopis-z-roku-1968-vasil-bilak-stihan-nebude-f7z-/zpravy-svet.aspx?c=A110124­_105111_ln_zah­ranici_mtr

anonym

Je to úplně stejné, jako proč nebyl KLAUS po vyhlášení amnestie prohlášen za vlastizrádce.
A všichni co prováděli v devadesátých letech privatizaci a dovolili VŠECHNO rozprodat zahraničnímu kapitálu.Též nebyli prohlášeni za vlastizrádce.

Andrejs

Protože ze strany postkomunistických vlád a parlamentu o to nebyl zájem.

anonym

pro Mirdas
A Ty jsi nepochopil, že byl svět rozdělen na dva tábory a jeden druhému se NEPLETL do jeho záležitostí.
Tak jako Rusáci se nepletli do vietnamské války, nepletli se Američany do sférů Ruska (tady SSSR).
Tady jsou některé výňatky z agresí USA.
1961 – 1964 – Brazílie. Po příchodu prezidenta Goularta k moci byla země na cestě k nezávislé zahraniční politice, obnovila vztahy se socialistickými zeměmi, vystoupila proti blokádě Kuby, omezila příjmy z vývozu TNC, znárodnila dceřiné společnosti ITT a pokračovala v provádění ekonomických a sociálních reforem. Navzdory skutečnosti, že Goulart byl velký statkář, Spojené státy jej obvinily z „dominance komunistů ve vládě“ a byl sesazen ve vojenském převratu. V příštích 15 letech vládne vojenská diktatura, kongres byl uzavřen, politická opozice je roztroušena, v soudnictví vládne tyranie, kritika prezidenta je nezákonná. Odbory byly kontrolovány vládou, protesty byly potlačeny policií a armádou. Zmizení lidí, „eskadry smrti“, kult neřestí a divoká mučení se stala nedílnou součástí vládního programu „morální rehabilitace“. Brazílie přerušila vztahy s Kubou a stala se jedním z nejspolehli­vějších spojenců USA v Latinské Americe.
1973 – Chile (více v ruštině zde: http://www.usin­fo.ru/1973chi­li.htm). CIA zařídí převrat v Chile, aby se zbavila prokomunistického prezidenta. Allende byl jedním z nejvýznamnějších chilských socialistů a snažil se provést v zemi ekonomické reformy. Začal proces znárodnění klíčových odvětví ekonomiky, zavedl vysoké daně na činnost nadnárodních korporací a uložil moratorium na zaplacení veřejného dluhu. Důsledkem bylo, že se to vážně dotklo zájmů amerických společností (ITT, Anaconda, Kennecot a další). Poslední kapkou pro USA byla návštěva Chile Fidelem Castrem. V důsledku toho CIA dostala rozkaz uspořádat svržení Allendeho. Je ironií, že pravděpodobně poprvé v historii, CIA financovala komunistickou stranu (chilští komunisté byli mezi hlavními politickými konkurenty Allendeho strany). V roce 1973, chilská armáda, kterou vedl generál Pinochet uspořádala státní převrat. Junta pozastavila ústavu, rozpustila Národní kongres, zakázala politické strany a masové organizace. Způsobila krvavý teror (v kobkách junty bylo zabito 30 000 chilských vlastenců a 2 500 se pohřešuje). Junta zrušila sociální a ekonomické úspěchy národa, země se vrátila k latifundistas, podniky k jejich bývalým majitelům, nahradila škody zahraničním monopolům, atd. Byly zrušeny vztahy se SSSR a jinými socialistickými státy. V prosinci roku 1974 byl Augusto Pinochet prohlášen prezidentem Chile. Antinárodní a antilidová politika junty vedla k prudkému zhoršení situace v zemi, zbídačení dělníků, výrazně se zvýšily náklady na bydlení. V zahraniční politice vojensko-fašistická vláda následovala vedení USA.
Zkrátka přečti si VŠECHNY AGERASE USA ZDE http://euserver­.parlamentnilis­ty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

aby jsi pochopil, že USA se NECHTĚLI PLÉST do zájmů SSSR, čili vlastně podpora USA Rusákům.