Avatar uživatele
Bronzový

Proč nebyli signatáři tzv. zvacího dopisu oběšeni za vlastizradu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ty si myslíš , že nějaký dopis něco ovlivnil ?
Doplňuji:
Prostě Rusové se s USA dohodli.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Bohužel o tom opět rozhodovali komunisté, jejich přátelé, tentokráte ovšem jakoby bezpartajní.
Souhlasím že by si zasloužili ten nejvyší trest za vlastizradu, neboť pozvat na vlastní národ ozbrojené vojáky z Ruska ( dříve ze SSSR ) a dalších takzvané spřátelené státy aby tu stříleli do lidí a potlačili tím jakési nepokoje je opravdu neospravedlivitelné.
Právě o tento dopis se Brezněv opíral v argumentaci, proč nás okupujou.
Jak sám se ovšem dočtete, i tato zrůdnost se dá podle některých vysvětlit spoluůčastí a tedy vinou U.S.A., takže soudruzi v tom zřejmě byli zcela nevině !


Avatar uživatele
Bronzový

Stíhání proběhlo až po roce 1989, když už byl problém dát dohromady důkazy: http://www.lidovky.cz/…


Avatar uživatele

Je to úplně stejné, jako proč nebyl KLAUS po vyhlášení amnestie prohlášen za vlastizrádce.
A všichni co prováděli v devadesátých letech privatizaci a dovolili VŠECHNO rozprodat zahraničnímu kapitálu.Též nebyli prohlášeni za vlastizrádce.


Avatar uživatele
Registrovaný

Protože ze strany postkomunistických vlád a parlamentu o to nebyl zájem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele

anonym

pro Mirdas
A Ty jsi nepochopil, že byl svět rozdělen na dva tábory a jeden druhému se NEPLETL do jeho záležitostí.
Tak jako Rusáci se nepletli do vietnamské války, nepletli se Američany do sférů Ruska (tady SSSR).
Tady jsou některé výňatky z agresí USA.
1961 - 1964 - Brazílie. Po příchodu prezidenta Goularta k moci byla země na cestě k nezávislé zahraniční politice, obnovila vztahy se socialistickými zeměmi, vystoupila proti blokádě Kuby, omezila příjmy z vývozu TNC, znárodnila dceřiné společnosti ITT a pokračovala v provádění ekonomických a sociálních reforem. Navzdory skutečnosti, že Goulart byl velký statkář, Spojené státy jej obvinily z „dominance komunistů ve vládě“ a byl sesazen ve vojenském převratu. V příštích 15 letech vládne vojenská diktatura, kongres byl uzavřen, politická opozice je roztroušena, v soudnictví vládne tyranie, kritika prezidenta je nezákonná. Odbory byly kontrolovány vládou, protesty byly potlačeny policií a armádou. Zmizení lidí, „eskadry smrti“, kult neřestí a divoká mučení se stala nedílnou součástí vládního programu „morální rehabilitace“. Brazílie přerušila vztahy s Kubou a stala se jedním z nejspolehlivějších spojenců USA v Latinské Americe.
1973 – Chile (více v ruštině zde: http://www.usinfo.ru/…. CIA zařídí převrat v Chile, aby se zbavila prokomunistického prezidenta. Allende byl jedním z nejvýznamnějších chilských socialistů a snažil se provést v zemi ekonomické reformy. Začal proces znárodnění klíčových odvětví ekonomiky, zavedl vysoké daně na činnost nadnárodních korporací a uložil moratorium na zaplacení veřejného dluhu. Důsledkem bylo, že se to vážně dotklo zájmů amerických společností (ITT, Anaconda, Kennecot a další). Poslední kapkou pro USA byla návštěva Chile Fidelem Castrem. V důsledku toho CIA dostala rozkaz uspořádat svržení Allendeho. Je ironií, že pravděpodobně poprvé v historii, CIA financovala komunistickou stranu (chilští komunisté byli mezi hlavními politickými konkurenty Allendeho strany). V roce 1973, chilská armáda, kterou vedl generál Pinochet uspořádala státní převrat. Junta pozastavila ústavu, rozpustila Národní kongres, zakázala politické strany a masové organizace. Způsobila krvavý teror (v kobkách junty bylo zabito 30 000 chilských vlastenců a 2 500 se pohřešuje). Junta zrušila sociální a ekonomické úspěchy národa, země se vrátila k latifundistas, podniky k jejich bývalým majitelům, nahradila škody zahraničním monopolům, atd. Byly zrušeny vztahy se SSSR a jinými socialistickými státy. V prosinci roku 1974 byl Augusto Pinochet prohlášen prezidentem Chile. Antinárodní a antilidová politika junty vedla k prudkému zhoršení situace v zemi, zbídačení dělníků, výrazně se zvýšily náklady na bydlení. V zahraniční politice vojensko-fašistická vláda následovala vedení USA.
Zkrátka přečti si VŠECHNY AGERASE USA ZDE http://euserver.parlamentnilis ty.cz/…

aby jsi pochopil, že USA se NECHTĚLI PLÉST do zájmů SSSR, čili vlastně podpora USA Rusákům.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3814
Zlatý Drap 2273
Zlatý led 1644
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1275
Zlatý quentos 1183
Zlatý Kepler 861
Zlatý mosoj 845
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.