Proč nebyl, a v podstatě nemůže být mistr Jan Hus rehabilitován?

Ani po takové době – žádné „co jsme si,to jsme si?“

Nejlepší odpověď
annas

Důvodů je několik. Jedním z nich je to, že
Jan Hus nezemřel jako římskokatolický kněz, Jan Hus byl odsvěcen a žádné sympozium v Římě se nevyjádřilo k tomuto jeho odsvěcení. Nikdo nikde se nevyjádřil k tomu, že by měl být rehabilitován v této věci.
Nebyl by dnes upálen, ale byl by ve svých názorech odsouzen stejně jako před staletími. A to je důvod té nepřekonatelné propasti. V čem? Samozřejmě v otázce církve. Ecclesiologie Jana Husa staví tuto nepřekonatelnou překážku.

Více na:

Zdroj: http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Gu­iZFeVAuQoJ:no­tabene.granosa­lis.cz/article­.php%3Fsid%3D2194+nem%C5­%AF%C5%BEe+b%C3%BDt+m­istr+Jan+Hus+r­ehabilitov%C3%A1n%3­F&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=­cz

Další odpovědi
jandmil

Na doplnění:
Dnes se s oblibou hovoří pouze o Husově kritice nešvarů v církvi, které byly do určité míry a v konkrétních případech opodstatněné. Vyloučen z církve však byl pro šíření učení Jana viklefa (John Wycliffe). Toto by i dnes bylo v katolické církvi klasifikováno jako hereze.