hapiky

Proč nás příroda obdařila něčím, co nás bolí, např. zuby?

Nejlepší odpověď
led

Príroda je múdra.
Vie, že na reči človek len tak nedá…
Na bolesť, ktorá varuje, že s jeho telom nie je niečo v poriadku, reaguje každý človek.
Bolesť je súčasť zdravého života. Pokazené zuby sú krokom k úpadku tela.

Další odpovědi
annas

Proč je obvyklé u zvídavých dětí, které nemají dostatek informací o světě a začínají jej poznávat. U dětí je tedy „proč“ užitečná, u dospělých, bohužel, nikoliv.

Proč – pro slepičí kvoč… Proč mají lidé zuby, proč je bolí, proč se smějí, proč pláčou atd. Proč velryba nemá zuby, proč kůň cení zuby atd.?

Vývojem se lidé stali nejvyspělejším tvorem jako člověk moudrý, rozumný, který myslí, vnímá bolest, vyjadřuje city, vůli atd. Používá první a druhou signální soustavu atd.

Když cítíme bolest, tak víme, že existujeme, ale, co je prvotní příčino vzniku slova bolest, se nedovíme. . Ale můžete na bolest nějakým způsobem reagovat.

Všechny problémy, bolesti, láska atd. se objevily až v soužití s dalšími lidmi, proto porozumět původu všeho můžeme tehdy, když i uvědomíme, že jsme myslící lidská bytost, tedy zmiňovaný člověk moudrý, který má přirozené vlastnosti.

Bohužel, nemůeme mluvit s přírodou, ale jen o ní, takže opět docházím k závěru, že vše, co se stalo, má nějaký smysl.

Co je za tím, když vše je tak, jak má být? Nějaká první příčina … tu neznáme, jen uvažujeme. Příroda nám neodpoví, ale umožňuje nám, abychom v ní četli…
-
Někde jsem četla, že na otázku „proč“ odpoví náboženství, na otázku „jak“ pak věda.

marci1

Příroda to zařídila moudře. Bolest je nepříjemný pocit zprostředkovaný nervovým systémem a mozkovou kůrou, související s možným nebo aktuálním poškozením tkáně lidského těla. Bolest nás upozorňuje: Člověče, pozor, něco je špatně! Něco s tím dělej. 🙂

Jiří Bohumil

Bolest je součástí signálního varovného systému živého těla. Upozorní na rizikové změny v organismu (nejen zubů, ale většiny tělesných tkání a orgánů). Je signálem, že něco není v pořádku a je nutno provést nápravná opatření (léčit poškozený orgán, případně celý organismus). A není to jenom výsada lidí, příroda tím obdařila (jak říká led-je moudrá), většinu živých tvorů vyššího řádu. Takže určitě i zvířata cítí bolest a reagují na ni. Pouze člověk u nich někdy těžko poznává, kde a co je bolí, pokud nejde o bolest poúrazovou, kde je poškození, které bolest způsobuje, zřejmé.

Roman71

Příroda je produkt, který – ať už se nám to líbí nebo ne – žije vlastním (Tvůrcem daným) životem. Že nás stejný Tvůrce obdařil čímsi, co nás občas bolí, buďme rádi za to, že se, i když bolestivě, ozve cosi v našem těle, co je potřeba neodkladně léčit :) ..mohlo by se tak bez jakéhokoliv upozornění stát, že by nám začaly vypadávat zuby, vlasy, přestávaly fungovat orgány a jiné části těla, naprosto bezbolestně. Hrozná představa, že?

Králičí Žena

Zuby jsou důležité, jak bys potom žvýkal jídlo? Je potřeba dbát na ústní hygienu. Ale např. Appendix (slepé střevo) je zcela zbytečné. To máš zase pravdu.