Kelt

Proč nás dokáže pohltit děj nějakého filmu.?

Dobrý den. Proč nás dokáže pohltit děj nějakého filmu, i když je patrné, že děj byl natáčen dlouhou dobu. Každý záběr stříh byl dělán zvlášť, ale člověk si to při sledování ani mnohokrát neuvědomí. Myslíte si, že právě proto je film sledovanější než divadlo? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
Mc Merkurion

asi je to dobře udělaný,podle mě to byl pravděpodobně účel toho filmu…

anonym

protože jsme Bolaku lidi

daemos

Mě jenom porno.

NonClockwork

Řekl bych, že největším kouzlem filmu i divadla je právě to, že se na děj dívá pohledem 3. osoby, kterou je právě divák. Například když je ve filmu nějaký románek či naopak hádka/válka, díváš se pak na to z jiné perspektivy v klidu mimo dění a to tě nutí o situacích na obrazovce více jinak přemýšlet a soucítit tak s dějem/tvořit si novou perspektivu. Na rozdíl od divadla ve filmu navíc působí úhel pohledu záběrů kamery a její neobvyklá dynamika (otáčení kolem scény, přibližování, honosné záběry), což ještě zintenzivňuje pocity a umí tě pohltit.

Někoho pohlcuje umělecký dojem či logika a někoho právě pocity vyvolané z filmových efektů, na které se v poslední době klade podle mého až přeplácaně velký důraz. Proto jsou filmy možná na první pohled zajímavější, ale vše je jen otázkou osobního upřednostnění, já mám třeba raději divadlo.