Ganymede

Proč nám na pánvi krystalizuje karamel?

Rozhodly jsme se udělat si karamel podle receptu s vodou a olejem a zkrystalizovalo nám to a nebyl to ještě karamel tak jsme udělali náš karamel, který děláme vždycky jen cukr a mléko, máslo jsme vynechaly a stejný problém. Že by špatná pánev?

Odpovědi
dr.luha

Pálit tuky při teplotě 260 až 300°C je poněkud problematické a nemá žádné opodstatnění. Karamel můžete vytvořit i bez vody. Důležité je dělat ho vždy v malé vrstvě (např.1cm).